Radošās meistarklases

Radošās meistardarbnīcas - plenēri

</>

2023. gada vasarā ISSP piedāvā trīs radošās meistardarbnīcas Latvijas laukos! 

Tā ir iespēja iedvesmoties, eksperimentēt, piedzīvot kopīgu radošo procesu un paplašināt savu māksliniecisko rokrakstu lielisku pasniedzēju vadībā. Meistarklases ir atvērtas visiem interesentiem ar pamata tehniskām zināšanām fotogrāfijā un interesi par tēmu. 
 

Meistarklases 2023. gada vasarā: 
 
21. - 23. jūlijs - "Portrets: Satikšanās telpā" ar Aigu Rēdmani un Ģirtu Raģeli. Lokācija: Laidu muiža (Kuldīgas raj.)
28. - 30. jūlijs - "Klusā daba: Matērija kā domu ceļvedis" ar Zani Priedi. Lokācija: Laidu muiža (Kuldīgas raj.)
25. - 27. augusts - "Apzināts radošums. Fotogrāfija kā klātesamības prakse" ar Ivetu Gabaliņu. Lokācija: Līču skola (Valmieras raj.) 
 

Meistarklases ilgs no piektdienas vakara, plkst. 19.00, līdz svētdienas pēcpusdienai, plkst. 16.00. 
 

Dalības maksa:
- 280 EUR (250 EUR reģistrējoties divām vai vairāk meistarklasēm) 
Dalības maksa iekļauj naktsmītnes dalītās istabiņās un ar mīlestību gatavotas trīs ēdienreizes dienā.
Vietas tiek rezervētas rindas kārtībā pēc dalības maksas avansa saņemšanas. 

PIETEIKTIES MEISTARKLASĒM
 
Ar jautājumiem lūdzam sazināties, rakstot uz issp@issp.lv vai zvanot -  tel. 29711721. 
 
 
Informācija par meistarklasēm un pasniedzējiem:

Portrets: Satikšanās telpā (Aiga Rēdmane, Ģirts Raģelis)

Portrets: Satikšanās telpā 
Meistarklase ar Aigu Rēdmani un Ģirtu Raģeli
21. - 23. jūlijā Laidu muižā (Laidi, Laidu pagasts, Kuldīgas novads) 
 

"Photography is the simplest thing in the world, but it is incredibly complicated to make it really work." - Martin Parr

(“Fotogrāfija ir visvienkāršākā lieta pasaulē, taču ir neiedomājami sarežģīti panākt, lai tā patiešām darbotos” - Martins Pārs)

Portrets ir viena no tūkstoš iespējamajām interpetācijām par cilvēku, satiekot to konkrētā telpā un laikā. Portreta fotografēšanas process ļauj mums nokļūt tuvāk otram cilvēkam, vienlaikus fotogrāfam tā ir iespēja arī satikt un izzināt pašam sevi.
 Būtiska loma šeit arī pašportretu praksei, kas ļauj autoram pašam piedzīvot sarunu ar kameru un izjust “modeļa frustrāciju”. 

Veidojot emocionālu, māksliniecisku portretu, svarīgāks būs vēstījums un radošie meklējumi, brīžiem atstājot tehniskos risinājumus otrajā plānā. Savukārt fotografējot portretus ar praktisku nolūku konkrētam mērķim vai medijam, būs jāizvēlas cita pieeja un citi tehniskie un vides risinājumi. Darbnīcā dalībniekiem būs iespēja izvēlēties savu individuālo pieeju, eksperimentējot ar portreta žanru. Divu dienu garumā apskatīsim un izmēģināsim dažādus portreta kontekstus un to veidošanas paņēmienus, izmantojot gan dabīgo, gan studijas gaismu. Caur savu un citu fotogrāfu piemēriem un pieredzi kopīgi meklēsim atbildes, kam jābūt fotogrāfijā, lai to var dēvēt par veiksmīgu vizuālu interpretāciju par personu.

Dalībniekiem būs iespēja ne tikai fotografēt, bet arī pieredzēt sevi kameras priekšā kā modeļiem, lai izprastu portreta veidošanas procesu no visiem skatupunktiem.


Dienas kārtība:

- Iepazīšanās, individuālo uzdevumu un mērķu uzstādīšana
- Iedvesma - portrets fotogrāfijā, dažādi stili un autori
- Ieskats portreta fotosesijā (fotografē Aiga un Ģirts)
- Lokācijas izpēte un izvēle
- Dalībnieku portretu fotosesijas (iespējāms darbs komandās: fotogrāfs - modelis)
- Fotogrāfiju apskate un atlase
- Attēlu apstrāde
- Noslēguma prezentācija
 

Meistarklasē ir aicināts piedalīties ikviens fotogrāfijas interesents, kurš vēlas pētīt portreta dažādās iespējas un piedzīvot kopīgu radošo procesu.
Dalībai nepieciešams: 
Digitālā fotokamera, dators ar pēcapstrādes programmu.
Ja ir vēlēšanās, var ņemt līdzi atstarotāju, zibspuldzi vai citu mākslīgo apgaismojumu.

Sākums: piektdien plkst. 19.00
Noslēgums: svētdien plkst. 16.00 


Par darbnīcas vadītājiem

Ģirts Raģelis – fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi portretu un pasākumu fotogrāfijā. Profesionālo izglītību ieguvis Birutas Mageles Starptautiskajā Stilistu skolā, zināšanas papildinājis ISSP Skolas  divu gadu programmā un ISSP meistarklasēs. Darbojas kultūras nozarē, fotografējot portretus un pasākumus sadarbībā ar interneta žurnālu “Satori”, žurnālu “Rīgas Laiks”, Latvijas Televīziju, Dailes teātri, koriem, orķestriem un uzņēmumiem Latvijā. www.girtsragelis.lv

Aiga Rēdmane ir viena no pieprasītākajām un aktīvākajām modes un portretu fotogrāfēm Latvijā, kura kopš 2011. gada veido vāku, interviju un stila lapu fotogrāfijas lielākajiem Latvijas žurnāliem. Viņas uzņemtajiem portretiem raksturīga modes fotogrāfijas estētika, sulīgas krāsas un izteiksmīgs radošais rokraksts. Fotogrāfe sadarbojas ar Latvijas modes dizaineriem, mūziķiem un māksliniekiem, kā arī rada publicitātes fotogrāfijas dažādiem zīmoliem. www.aigaredmane.com


Par lokāciju
Ainaviskā Kurzemes lauku ielokā 250 gadu senā Laidu pils pārvērtusies par kultūras rezidenci "Radošais Visums", kurā mākslinieki, amatnieki un entuziasti ir aicināti kopā radīt un pilnveidoties. Šajā vietā ir gan daba, kas iedvesmo, gan profesionāli instrumenti un rīki, kas palīdz apvienot dvēseles lidojumu ar realitāti šeit un tagad, lai radošās idejas taptu realizētas. Pils telpas rada iespēju ikkatram atrast savu vietu un veidu kā mijiedarboties ar apkārtni un cilvēkiem. Pils atrodās ainaviskā vietā, muižas kompleksu ieskauj 14 ha vēsturiskais parks ar vairākiem dīķiem un peldvietu. Pēc darba dienas viesi var baudīt mieru, vērot zvaigznes un baudīt dabas klātesamību.
 

Dalības maksa: 
280 EUR (250 EUR, piedaloties 2 vai vairāk meistarklasēs) 
Dalības maksā iekļautas naktsmītnes dalītajās istabās un ar mīlestību gatavotas 3 ēdienreizes dienā. 
 


Klusā daba: Matērija kā domu ceļvedis (Zane Priede)

Klusā daba: Matērija kā domu ceļvedis
Meistarklase ar Zani Priedi
28. - 30. jūlijā Laidu mužā (Laidi, Laidu pagasts, Kuldīgas novads)
 

Meistarklases fokusā būs dažādu materiālu izmantošana kā ceļvedi kāda vēstījuma nodošanā. Ikdienišķi objekti un materiāli jaunos savienojumos spēj sakoncentrēt sevī plašākus stāstus un individuālas pieredzes esences, paverot vietu svaigām interpretācijām uz šķietami atpazīstamo un pašsaprotamo. Mūsu mērķis būs ielūkoties materiālu un objektu pasaulē no cita skatupunkta, ļaujot tiem kalpot par sākumu kādai abstraktai, personīgai vai sociālai idejai, caur fizisko pasauli paužot netaustāmo.

Divu dienu garumā nodosimies vizuāliem eksperimentiem un praktiskam radošajam procesam, kas ir būtiska sastāvdaļa domas attīstībai un vizuālu ideju ģenerēšanai. Grupā un individuāli veiksim apkārtnē esošo tekstūru, materiālu un priekšmetu izpēti, izvēlēsimies objektus un vietu un fiziski uzbūvēsim savu setu, lai nonāktu katram pie savas unikālās klusās dabas kompozīcijas. 

Rezultātā katram dalībniekam taps sava klusās dabas sērija no 2-5 rūpīgi atlasītām fotogrāfijām.
 

Dienas kārtība: 

- Iedvesma - klusās dabas mākslinieki/fotogrāfi
- Ievads Zanes radošājā darbībā, paraugdemonstrējums
- Apkārtnes izpēte un materiālu ievākšana
- Savas kompozīcijas skicēšana un radīšana
- Fotografēšana (iespējams darbs komandā)
- Fotogrāfiju kopīga apskate un atlase
- Fotogrāfiju pēcapstrāde
- Noslēguma prezentācija 
 

Meistardarbnīcai aicināts pievienoties ikviens, kam interesē klusās dabas vai produktu fotogrāfija, darbs ar materiāliem un kompozīciju. 
Dalībniekiem līdzi jāņem digitālā fotokamera, vēlams arī dators ar pēcapstrādes programmu.
Ja ir vēlēšanās, var ņemt līdzi atstarotāju, zibspuldzi vai citu mākslīgo apgaismojumu.

Valoda: Latviski un/vai angliski (atkarībā no dalībnieku sastāva - ja nepieciešams, palīdzība ar tulkojumu tiks nodrošināta). 


Sākums: piektdien plkst. 19.00
Noslēgums: svētdien plkst. 16.00 
 

Zane Priede ir dizainere, radošā direktore un klusās dabas fotogrāfe. Ieguvusi bakalaura grādu vizuālajā komunikācijā Dizaina Akadēmijā Eindhovenā (Nīderlande). Viņa ir praktizējusi dizainu un vēlāk aizrāvusies ar fotogrāfiju, ko apguvusi pašmācības ceļā. Šobrīd strādā kā produktu fotogrāfe ar tādiem zīmoliem kā MADARA Cosmetics, Selga, Dzintars, WOLT, Stenders, Flyte un Latvijas Nacionālā bibliotēka, veiksmīgi apvienojot dizaineres un fotogrāfes perspektīvas. Viņas klusās dabas sērijas ir publicētas Lens Culture, Aesthetica Magazine, Artwort Magazine, un saņēmušas vairākas ADWARDS balvas un nominācijas. 2023. gadā pievienojusies FUTURES fotogrāfu platformai. Zane paralēli strādā kā māksliniece izstādēm, filmēšanām un sadarbojas ar citiem fotogrāfiem kā scenogrāfijas dizainere. www.zanepriede.lv
 

Par lokāciju
Ainaviskā Kurzemes lauku ielokā 250 gadu senā Laidu pils pārvērtusies par kultūras rezidenci "Radošais Visums", kurā mākslinieki, amatnieki un entuziasti ir aicināti kopā radīt un pilnveidoties. Šajā vietā ir gan daba, kas iedvesmo, gan profesionāli instrumenti un rīki, kas palīdz apvienot dvēseles lidojumu ar realitāti šeit un tagad, lai radošās idejas taptu realizētas. Pils telpas rada iespēju ikkatram atrast savu vietu un veidu kā mijiedarboties ar apkārtni un cilvēkiem. Pils atrodās ainaviskā vietā, muižas kompleksu ieskauj 14 ha vēsturiskais parks ar vairākiem dīķiem un peldvietu. Pēc darba dienas viesi var baudīt mieru, vērot zvaigznes un baudīt dabas klātesamību.

 

Dalības maksa: 
280 EUR (250 EUR, piedaloties 2 vai vairāk meistarklasēs) 
Dalības maksā iekļautas naktsmītnes dalītajās istabās un ar mīlestību gatavotas 3 ēdienreizes dienā. 

PIETEIKTIESFotogrāfija kā klātesamības prakse (Iveta Gabaliņa)

Apzināts radošums. Fotogrāfija kā klātesamības prakse. 
Meistarklase ar Ivetu Gabaliņu 

25. - 27. augustā Līču skolā (Ramatas pagasts, Valmieras rajons)
 

Mākslas prakšu izmantošana ikdienā attīsta ne vien kritisko domāšanu, bet arī stimulē arī smadzeņu šūnu sinapses, tādējādi nodrošinot kognitīvo funkciju attīstīšanu jebkurā vecumā. Praktizējot radošumu, samazinās stresa hormons kortizols un palielinās ilgdzīves potenciāls. Pētījumi neirozinātnē pierāda arī mākslas prakses pozitīvu ietekmi fiziskās un garīgās veselības atjaunošanā un saglabāšanā, mācīšanās spēju uzlabošanā un sāpju remdēšanā. 

Iveta Gabaliņa: “Manā dzīvē darbojas divas ļoti iedarbīgas garīgās prakses. Pirmā ir saruna ar savu iekšējo skolotāju, kuru vislabāk ir risināt garās pastaigās mežā, gar jūru vai vienkārši sekojot kādam līdz šim nezināmam ceļam. Un otra – atvērti raudzīties pasaulē mākslinieka acīm. Un arī šī ir apzināta, regulāri trenējama prakse. Man patīk domāt, ka daba ir radījusi cilvēku ar mērķi apzināties pašai savu eksistenci. Radošuma attīstīšana un dabas tuvums palīdz piepildīt šo dabas ieceri, tāpēc mūsu tikšanās reizē es vēlos dalīties ar savu pieredzi un rīkiem, kā manis pieminētās prakses izkopt un pielietot ikdienā. Dalībniekiem jābūt gataviem doties garā pastaigā un atklāti dalīties ar pieredzēto.” 

Meistarklases laikā dalībniekiem būs iepsēja attīstīt savu radošo domāšanu un potenciālu, izmantojot fotogrāfijā balstītus pašizziņas rīkus un uzdevumus. Caur fotogrāfijas mediju mēs trenēsimies lūkoties uz pasauli un sevi bez aizspriedumiem, atvērti, nedomājot par to, kas ir ”labs” vai “slikts”. Brīdī, kad ikdienas temps tiek palēnināts, kamera var kļūt par vingrināšanās rīku klātbūtnes sasniegšanā. 
 

Dienas kārtība:

- Iedvesma, ievads Ivetas radošajā darbībā
- Fotogrāfija kā pašizziņas rīks - praktiski uzdevumi vienatnē un nelielās grupās
- Fotogrāfija kā empātiju vairojošs rīks
- Pašapziņas celšana un stiprināšana
- Procesa refleksija, noslēgums 
 

Lai piedalītos meistarklasē, dalībniekiem nepieciešama fotokamera un ērts apģērbs dažādiem laikapstākļiem.

Valoda: Latviski un/vai angliski (atkarībā no dalībnieku sastāva - ja nepieciešams, palīdzība ar tulkojumu tiks nodrošināta). 


Sākums: piektdien plkst. 19.00
Noslēgums: svētdien pllkst. 16.00
 

Iveta Gabaliņa (1979) ir praktizējoša fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja, ISSP Galerijas programmas vadītāja. Fotogrāfiju pasniedz kopš 2008. gada. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos - C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balvu, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos Sony World Photography award un Leica Oskar Barnack Award. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti kā Latvijā, tā ārvalstīs, tostarp C/O Berlin Vācijā, Williams Tower Galerijā Hjūstonā, festivālos Singapūrā, Hanoverē, Austrālijā, Polijā, u.c. Gabaliņas darbi atrodas arī tādās nozīmīgās mākslas kolekcijās kā Viktoria&Albert muzeja kolekcija, Geste Paris un Deutsche Borse kolekcijā Vācijā. www.ivetagabalina.com 


Par lokāciju: 
Līču skola ir pieredzes bagāta, sena koka ēka Salacas upes krastā. Sakotnēji tā ir bijusi 7 klašu skola, pēc tam nonākusi kolhoza pārraudzībā. Deviņdesmitajos gados to iegādājās Raimonds Pauls un daudzu gadu garumā rīkoja tur bērnu nometnes un dažadus citus kultūras svētkus. Tagad Līču skola pieejama nakšņotājiem, svinētājiem un miera baudītājiem; te notiek arī dažādi kultūras pasākumi. Skolas apkārtne apbur ar Salacas upes ielejas klusumu un mežonīgumu, te garām brauc tikai laivotāji un pavisam nedaudzie vietējie iedzīvotāji, toties regulāri ir sastopami dažādi meža iemītnieki.  


Dalības maksa: 
280 EUR (250 EUR, piedaloties 2 vai vairāk meistarklasēs) 
Dalības maksā iekļautas naktsmītnes dalītajās istabās un ar mīlestību gatavotas 3 ēdienreizes dienā. </>