Attīstot fotogrāfijas valodu

Divu gadu programma dalībniekiem ar priekšzināšanām

</>

Pieteikšanās 2024/25. mācību gadam sāksies jūnijā.

 
ISSP Skolas divu gadu programma "Attīstot fotogrāfijas valodu" ir vadošā praksē balstītā laikmetīgās fotogrāfijas izglītības programma Latvijā. Programma jau vairāk nekā 12 gadus piedāvā visaptverošu ieskatu laikmetīgās fotogrāfijas norisēs Latvijas un pasaules kontekstā, sniedzot studentiem priekšstatu par fotogrāfijas medija daudzveidīgajām iespējām un ļaujot katram dalībniekam apzināti izvēlēties un izkopt savu individuālo ceļu fotogrāfijā. 
 
Dažādu mācību kursu laikā studenti apgūst gan teorētisko bāzi, gan veido radošus mājasdarbus jeb mini-projektus. Otrajā mācību gadā tiek veidoti individuālie autorprojekti, ko programmas noslēgumā prezentē kopīgā izlaiduma izstādē. Mācību process ir uz sadarbību vērsts – programmas ietvaros notiek lekcijas, grupu nodarbības un diskusijas, individuālās konsultācijas ar pasniedzējiem, kā arī patstāvīgs darbs pie saviem projektiem. 
 
Programmas absolventi, kas veiksmīgi realizējuši autorprojektu un piedalījušies izlaiduma izstādē, saņem ISSP Skolas neformālās izglītības sertifikātu. 
 
Programmā pasniedz Latvijas kompetentākie mācībspēki – praktizējoši mākslinieki, pasniedzēji un kuratori, kā arī regulāri tiek iesaistīti ārzemju eksperti no plašā ISSP starptautiskā sadarbības tīkla. 
 
 
Mācību programma:
 
1. gads 
- Kā izstāstīt stāstu jeb naratīvs dokumentālajā fotogrāfijā – Arnis Balčus 
- Fotogrāfija kā vizuāls medijs – Katrīna Teivāne
- Vizuālā antropoloģija un fotogrāfija – Liāna Ivete Žilde
- Fotogrāfa darbs ar sevi – Vika Eksta
- Analogie eksperimenti – Ieva Balode
- Survival kit fotogrāfam  –  Iveta Gabaliņa 
- Attēlu apstrādes pamati – Elena Kononova
- Video pamati fotogrāfiem – Aija Bley, Toms Ezerietis
- Kursa noslēguma fotosērijas izstrāde un prezentācija
 
2. gads
- Fotogrāfija kā iedvesma mākslas darbam – Ieva Epnere
- Attēls un teksts – Solvita Krese
- Izstāžu veidošana & analīze – Auguste Petre
- Attēlu modulācijas - naratīvs, sekvence un materialitāte - Kristīne Krauze Slucka
- Fotogrāmatas un autorgrāmatas veidošana – Arnis Balčus, Aleksejs Muraško
- Autorprojekta izstrāde un analīze – Iveta Gabaliņa, Ieva Epnere, Reinis Hofmanis
- Portfolio sagatavošana – Evita Goze
- Izstādes sagatavošanas praktiskie aspekti – Iveta Gabaliņa, Ingus Bajārs
- Sagatavošanās izstādei mentoru vadībā  
- Programmas noslēguma izstāde 
 
 
Papildus pamatnodarbībām programmā iekļautas regulāras vieslekcijas ar pieaicinātiem māksliniekiem, kuratoriem un citiem nozares profesionāļiem (14 vieslekcijas mācību gadā).
 
Ar pilnu programmu un kursu aprakstiem var iepazīties te.
 
Kam?
 
Programma ir paredzēta jaunajiem fotogrāfiem un fotogrāfijas interesentiem neatkarīgi no vecuma un līdzšinējās profesionālās pieredzes, kas vēlas padziļināt savu izpratni par fotogrāfijas mediju un izkopt savu individuālo pieeju fotogrāfijā, veidojot patstāvīgus autorprojektus. 
 
Iestājoties programmā, studentiem jābūt tehniskām pamatprasmēm fotogrāfijā un jāpārvalda fotokameras pamatfunkcijas, kas apgūtas citās izglītības iestādēs vai kursos (piemēram, ISSP Skolas intensīvajā kursā "Ievads fotogrāfijā") vai pašmācības ceļā. Programmā NAV iekļauti tehniskie kursi par fotogrāfijas pamatiem.
 
 
Iespējas pēc absolvēšanas
 
Liela daļa programmas absolventu turpina pilnveidoties fotogrāfijā vai vizuālajā mākslā, attīstot karjeru mākslas vai profesionālās fotogrāfijas jomā, turpinot studijas Latvijas vai ārzemju augstskolu maģistrantūras programmās vai pasniedzot fotogrāfiju izglītības iestādēs. Starp programmas absolventiem ir virkne aktīvu jaunās paaudzes mākslinieku un fotogrāfu – Agate Tūna, Kristīne Krauze-Slucka, Annemarija Gulbe, Adelīna Kalniņa, Toms Harjo, Elīna Semane, Ieva Vīksne, Zanda Puče, Paulis Jakušonoks, Ģirts Raģelis, Kārlis Bergs, Ieva Raudsepa un citi. Absolventu darbi tiek regulāri publicēti vietējos un ārvalstu medijos un ar panākumiem piedalās fotogrāfijas konkursos Latvijā (Rīgas Fotogrāfijas biennāles balva „Meklējam jauno fotogrāfijā!” un “FK Balva”) un starptautiski. Savukārt citi kļūst par izglītotiem vizuālās mākslas baudītājiem un turpina fotografēt savam priekam ar padziļinātu izpratni par mediju. 
Programmas absolventiem ir iespēja turpināt savu autorprojektu attīstību, saņemot mentoru un domubiedru atbalstu ISSP Mentoringa programmas ietvaros.
 
Programmas absolventi un viņu noslēguma projekti atrodami te
 
 
Mācību grafiks
 
Mācību ilgums ir divi akadēmiskie gadi jeb 18 mēneši – no septembra līdz jūnija vidum. Studiju līgums tiek noslēgts uz vienu mācību gadu. 
Nodarbības notiek vienreiz nedēļā darba dienu vakaros (1. kursa nodarbības – pirmdienās, 2. kursa – otrdienās) no plkst. 18.30 līdz 21.00. Pieaicinātu autoru un ekspertu vieslekcijas notiek trešdienu vakaros.
Vienas nodarbības garums – 2,5 stundas; vieslekcijas garums – 1,5 stundas. 
Ārpus nodarbībām studenti strādā patstāvīgi, veltot laiku mājasdarbiem, bet otrajā mācību gadā izstrādājot individuālo projektu.
 
 
Dalības maksa 
 
160 EUR mēnesī jeb 1440 EUR gadā (9 mācību mēneši); maksājot par 3 vai vairākiem mēnešiem uz priekšu – 150 EUR mēnesī jeb 1350 EUR gadā. 
Apstiprinot savu dalību programmā, studentam jāiemaksā avanss par 2 mēnešiem (pirmo un pēdējo mācību gada mēnesi). 
 
 
Pieteikšanās
 
Lai pieteiktos dalībai, aizpildiet pieteikuma anketu ar īsu informāciju par sevi un motivāciju dalībai. Papildus jāpievieno savu radošo darbu portfolio (PDF) – vēlams iekļaut darbus no 1-3 sērijām, ne vairāk kā 30 fotogrāfijas. 
Otrajā atlases kārtā  potenciālie dalībnieki tiks aicināti uz sarunu. 
 
Jautājumu gadījumā rakstiet uz skola@issp vai zvaniet: 29197627
 
 

</>