ISSP Skolas pasniedzēji


Iveta Gabaliņa - Autorprojektu izstrāde un analīze

Iveta Gabaliņa (1979) ir praktizējoša fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja, ISSP Galerijas programmas vadītāja. Fotogrāfiju pasniedz kopš 2008. gada. Fotogrāfiju apguvusi Andreja Granta studijā, Bornmutas Mākslas institūtā, un Fotogrāfijas maģistratūras programmā Ālto universitātē, Helsinkos. Iveta ir guvusi vairākas balvas starptautiskos fotogrāfijas konkursos - C/O Berlin Talents 2013, Burn Magazine award un CDS Dokumentālās fotogrāfijas balva, kā arī nominācijas pasaules nozīmīgākajos fotokonkursos Sony World Photography award un Leica Oskar Barnack Award. Viņas darbi tiek regulāri izstādīti kā Latvijā, tā ārvalstīs.



Kristīne Madjare - Ievads fotogrāfijā

Kristīne Madjare  apvieno mākslas fotogrāfes redzējumu ar profesionālo darbību modes un portretu žanrā, kurā darbojās kopš 2012. gada. Viņa ir studējusi fotogrāfiju Tartu Mākslas koledžā un Hannoveres Lietišķo zinātņu un mākslas universitātē Vācijā, kā arī piedalījusies vairākās ISSP meistarklasēs. 
Kristīnes modes fotosērijas un portreti ir publicēti Veto Magazine, Jezga, The Kunst, Badlon Magazine, Behind The Blind, Duel, kā arī Wall Street Journal un New York Times. Savos fotogrāfijas autorprojektos Madjare galvenokārt fokusējas uz intravertām kopienām un sarežģītiem dzīves stāstiem. Viņa ir piedalījusies vairākās izstādēs Latvijā un ārzemēs, piemēram, personālizstādes “Inland” Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2016) un “Retreat” TIFF festivālā Vroclavā (2018), grupas izstāde "As she sees it" galerijā Pallas Tartu (2021),dokumentālais projekts "Atstatvums” (2020), kā arī grupas izstāde “Mēģinājums” (2022).
 
https://kristinemadjare.com


Kristīne Krauze Slucka - Attēlu modulācijas - naratīvs, sekvence un materialitāte

Kristīne Krauze-Slucka (1979) ir praktizējoša vizuālā māksliniece, kas savos darbos pievēršas laiktelpas un fotogrāfijas kā eksistenciālu un filosofisku kategoriju vērojumam. Priekšplānā bieži izvirza izvēlētā medija materialitātes aspektus, kas balstās uz darba tapšanas procesa saturisko risinājumu. Strādā ar bezkameras fotogrāfisko attēlu, veido objektus un instalācijas. Izstādēs piedalās kopš 2017. gada.
2020. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Saņēmusi gleznotāja Valdemāra Tones fonda stipendiju un Ziemeļvalstu un Baltijas jauno mākslinieku Grand Prix balvu. Ieguvusi “Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021” specbalvu un publicējusi savu pirmo foto grāmatu “Materiālā visuma vibrācijas. Zelta slāpes”. Divas reizes izvirzīta Purvīša balvas nominācijai.
 
 


Auguste Petre - Izstāžu veidošana & analīze

Auguste Petre (1993) ir neatkarīgā kuratore un producente. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Mākslas vēstures un kuratoriālo studiju nozarē un kopš 2021. gada studē doktorantūras programmā Latvijas Kultūras akadēmijā. A. Petres intereses galvenokārt raksturo mākslas un sociālā konteksta sadarbība, kā arī 1990. gados dzimušo latviešu mākslinieku izpausmes. A. Petre kūrējusi vairāk nekā 20 laikmetīgās mākslas izstādes ar starptautisku mākslinieku dalību, viņa ir arī vairāku izstāžu koncepciju un pavadošo tekstu autore, bijusi “Rīgas Mazākās galerijas” programmas direktore un ir “Rīgas Mazāko izsoļu” cikla līdzautore. 2023. gadā veidojusi SEB Global Services laikmetīgās mākslas kolekciju.
Kopš 2017. gada Auguste Petre darbojas kā mākslas žurnāliste, regulāri veidojot publikācijas Latvijas un ārzemju medijiem, tostarp strādājusi par Baltijas redaktori portālā Arterritory.com. Viņa arī vairāku zinātnisko publikāciju autore. Kopš 2021. gada Auguste pastiprināti pievērsusies akadēmiskajai darbībai, strādājot kā vieslektore Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Mākslas akadēmijā.


Katrīna Teivāne - Fotogrāfija kā vizuāls medijs

Katrīna Teivāne (1978) ir fotogrāfijas vēsturniece. Doktora grādu ieguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā 2016. gadā, aizstāvot promocijas darbu par fotogrāfu Robertu Johansonu un piktoriālisma attīstību Latvijā. Ir strādājusi žurnālos "Foto Kvartāls" un "Studija", kā arī Kim? Laikmetīgās mākslas centrā. Kopš 2013. gada ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas darbiniece, šobrīd - LNB Mākslas un mūzikas centra vadītāja. Bijusi vieslektore RSU, regulāri lasa publiskas lekcijas par Latvijas fotogrāfijas vēsturi un raksta par fotogrāfiju populārzinātniskiem un zinātniskiem izdevumiem. Ir monogrāfiskā albuma "Vilis Rīdzenieks" (Neputns, 2018) sastādītāja un grāmatas "Laikmets un fotogrāfija. Roberts Johansons" (Neputns, 2022) autore.



Aija Bley - Video pamati fotogrāfiem

Aija Bley (1967) ir praktizējoša māksliniece, režisore, operatore un scenāriju autore. Par personālizstādi "Vēlāk" Latvijas Fotogrāfijas muzejā nominēta Purvīša balvas pusfinālam (2013). Filma “Mēs gribējām izmainīt pasauli” (2020) tikusi nominēta par labāko režiju filmu festivālā “12th annual WMIFF” (2020), kā arī Bley ieguvusi galvenās balvas EIRĀZIJAS Teleforumā Maskavā (2008) par filmām „Ledlauzis un viņa bērni” un „Izvēle”.  

Absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju, Latvijas Kultūras akadēmiju kino režijas specialitātē, ieguvusi maģistra grādus vizuālajā komunikācijā un grafikā Latvijas Mākslas akadēmijā, mācījusies ISSP Skolā. Pasniedz filmu režiju RISEBA un Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā.



Reinis Hofmanis - Mentoringa programma

Reinis Hofmanis (1985) ir mākslinieks un praktizējošs fotogrāfs. Studējis fotogrāfiju Lietišķo Zinātņu un Mākslas universitātē Hannoverē, Vācijā un ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2003. gada, veidojis vairākas personālizstādes. Hofmaņa darbus raksturo sociālantropoloģisks skatījums, kas izpaužas interesē tipoloģizēt dažādas sabiedrības grupas, to uzvedības modeļus un radīto vai ietekmēto vidi. Hofmanis ir ieguvis galveno balvu Archifoto 2012 un 2013. gadā saņēmis 2. vietu Sony World Photography Awards Arhitektūras kategorijā. Viņa darbi ir publicēti tādos izdevumos kā New York Times, Financial Times, Spiegel, Esquire, Bloomberg, Le Monde, The Globe and Mail, The British Journal of Photography.



Arnis Balčus - Naratīvs dokumentālajā fotogrāfijā

Arnis Balcus (1978) ir praktizejošs fotogrāfs, žurnāla Foto Kvartāls galvenais redaktors un festivāla Rīgas Fotomēnesis direktors. No 2004. līdz 2009. gadam dzīvoja un strādāja Londonā, 2005. gadā Vestminsteres universitātē ieguva maģistra grādu fotogrāfijā. Izstādēs piedalās kopš 1994. gada un darbi izstādīti Rīgā, Londonā, Berlīnē, Hamburgā, Kopenhāgenā u.c., kā arī publicēti tādos žurnālos kā Achtung Mode (DE), Dazed & Confused (UK), Foto & Video (RUS), Foto Kvartāls (LV), Black and White Magazine (USA) u.c. Kopš 1997. gada strādā arī kā žurnālists un rakstījis par fotogrāfiju un kultūrpolitiku dažādiem izdevumiem, piemēram, Diena, Ir, Satori u.c. Kā eksperts piedalījies portfolio skatēs Kauņas, Dērbijas, Madrides, Krakovas un Landskronas fotofestivālos, kā arī nominējis un vērtējis foto darbus tādos fotokonkursos kā Prix Pictet, Saatchi Selfie Prize, First Book Award un Google Photography Prize.



Ieva Epnere - Fotogrāfija kā iedvesma mākslas darbam

Ieva Epnere (1977) praktizējoša māksliniece, rada fotogrāfijas, video instalācijas un filmas, kurās personiski stāsti ir sākumpunkts mākslinieciskām refleksijām par identitāti, tradīcijām un rituāliem. Fotogrāfiju pasniedz kopš 2016. gada. 
2003. gadā ieguva maģistra grādu LMA vizuālās komunikācijas nodaļā; 2011 un 2012 gadā dzīvoja un studēja HISK (Higher Institute for Fine Arts) Ģentē, Beļģijā. Strādājusi vairākās mākslinieku rezidencēs ārpus Latvijas (ISCP Ņujorkā, Contretype Briselē, u.c.). Izstādēs piedalās kopš 1996. gada, darbi izstādīti Beļģijā, Vācijā, ASV, Austrijā, Francijā, Krievijā, Islandē, Dienvidāfrikā, Kanādā, Ukrainā un citur. Vairāku laikmetīgās mākslas konkursu laureāte: kim? Rezidences Balvas 2016, Henkel Art Award 2013, Meesterproef Vlaamse Bouwmeester 2011 (Genk, Belgium).



Vika Eksta - Fotogrāfa darbs ar sevi, Mentoringa programma

Vika Eksta (1987) ir māksliniece un pedagoģe. Ieguvusi bakalaura grādu kino teorijā Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta fotostudijā Tehniskās jaunrades namā "Annas 2" un EFTI fotoskolā Madridē. Veido konceptuālās mākslas projektus, izmantojot fotogrāfiju, kustīgo attēlu, performanci un pievēršoties audiovizuālo arhīvu pētniecībai. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Eksta ir ADC Young Guns balvas, FK magazine portfolio balvas un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvas jaunajiem Baltijas fotogrāfiem ieguvēja. Pēdējo divu gadu laikā Vikai notikušas divas personālizstādes – “Velnezers” ISSP galerijā un “P.” galerijā Alma, kā arī vairākas sadarbības izstādes. piemēram, "MELOS" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" Radošajā darbnīcā, "Eižena Berga dzeja un darbi" Kim? Laikmetīgās mākslas centrā u.c.



Evita Goze - Portfolio sagatavošana

Evita Goze (1984) ir māksliniece, kuratore, mākslas producente un žurnāliste. Ieguvusi bakalaura grādu fotogrāfijā Braitonas Universitātē Anglijā un maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. 2012. gadā ieguva stipendiju studijām Nagojas Mākslas universitātē Japānā. Regulāri raksta par fotogrāfiju un laikmetīgo mākslu, viņas teksti publicēti žurnālā “IR”, “Kultūras Dienā”, “Fotokvartālā”, “Arterritory”, “British Journal of Photography” un “Tjej Land”.



Solvita Krese - Attēls un teksts

Solvita Krese – mākslas projektu kuratore un mākslas kritiķe. Beigusi Valsts Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļu, apguvusi kultūras menedžmentu Marcel Hicter institūtā. Patreiz izstrādā doktora darba par mākslas un tās konteksta mijiedarbību. No 2000. gada vada Laikmetīgās mākslas centru. Kā kuratore organizējusi vairākus vērienīgus starptautiskus mākslas projektus, ieskaitot laikmetīgās mākslas festivalu “Survival kit” (kopš 2009.gada). Profesionālās interešu sfēras - mākslas un urbānās vides attiecības, māksla un tās sociālpolitiskais konteksts, dzimtes jautājumi. Daudzu mākslas pētniecības rakstu, mākslas izstāžu un mākslinieku katalogu tekstu autore.



Liāna Ivete Žilde - Vizuālā antropoloģija un fotogrāfija

Liāna Ivete Žilde (1985) ir antropoloģe, kuratore un vizuālās kultūras pētniece. Studējusi Saseksas universitātē Lielbritānijā, ieguvusi maģistra grādu sociālajā un kultūras antropoloģijā Latvijas universitātē, kā arī maģistra grādu kuratoru studijās Latvijas Mākslas akadēmijā. Līdzautore grāmatai "Baltic Stories: A visual guide to spaces of culture and the people behind them" (2021), kā arī Radio Nabas raidījumam "Augsne". Regulāri publicē rakstus par fotogrāfiju un kultūru, piedalījusies dažādos starpdisciplināros projektos. Kopš 2012. gadā pasniegusi Latvijas universitātē, ISSP Skolā, kā arī Bergenas universitātes vasaras skolā. Šobrīd turpina pētīt fotogrāfijas vēsturi un vizuālo kultūru LMA doktorantūras programmā, kā arī strādā LMA Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūtā.



Maija Rudovska - Izstāžu analīze

Maija Rudovska ir neatkarīga kuratore, pētniece un mākslas kritiķe. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļā. Papildinājusi savas zināšanas kuratoru programmā CuratorLab (2009/2010) Stokholmā Konstfack University College of Arts, Crafts and Design. Rudovska ir bijusi kuratore un producente vairākām izstādēm un projektiem gan Latvijā, gan ārvalstīs, nesenākie no tiem: grāmata "Active Art " (2019), izstāde "Barbars Parīzē", Ricāra fondā, Parīze (2018), "Trauma un atdzimšana", Bozar Mākslas centrs Briselē, Kim? Laikmetīgās mākslas centrs u.c. (2017/2018) u.c. Kopš 2011. gada viņa vada platformu Blind Carbon Copy, kas veido sadarbības projektus un tīklojumus starp Baltiju un Ziemeļvalstīm. Viņa ir bijusi vairāku starptautisku rezidenču dalībniece un eksperte, kā arī regulāri publicē rakstus un recenzijas par mākslu Baltijas un starptautiskos mākslas medijos.



Ieva Balode - Analogie eksperimenti

Ieva Balode (1987) ir māksliniece, kas strādā ar analogo attēlu. Viņa ir absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, kā arī studējusi filmu Yrkeshögskolan Novia, Somijā. Savā mākslinieciskajā praksē viņa ir ieinteresēta cilvēka identitātes jautājumos, ko viņa pēta caur kustīgu un nekustīgu attēlu valodu un filozofiju. Iedvesmojoties no tekstiem, arhīva materiāliem un dabas, Ieva cenšas atrast robežu starp cilvēka apziņu un pārpasaulību. Viņas darbi izstāditi gan mākslas kontekstā, piemēram, Villa Vassilieff, Parīzē, RIBOCA, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejē, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā, Бükü Leipcigā, kā arī starptautiskos kino festivālos Latvijā, Kanādā, Indonēzijā, Serbijā, Polijā, Norvēģijā un citur. Ieva ir arī mākslinieku kolektīva Baltic Analog Lab līdzdibinātāja, kā arī eksperimentālā filmu festivāla „Process” direktore un kuratore.



Ingus Bajārs - Ievads fotogrāfijā

Ingus Bajārs (1980) ir fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu darba pieredzi fotogrāfijā. Specializējies interjera, arhitektūras un produktu fotografēšanā. Kopš 2012. gada darbojas kā ISSP tehniskais direktors, tostarp nodrošinot ISSP Vasaras skolas gala izstādes darbu tehnisko producēšanu. Pabeidzis ISSP Skolas divu gadu programmu, kā arī papildinājis zināšanas pie jomas profesionāļiem Latvijā un ārzemēs. Bajāra darbi publicēti izdevumos Archdaily, Dezeen, A10 new European architecture Cooperative, Latvijas Architektūra, Deko, Lauku māja u.c.



Adelīna Kalniņa - Jauniešu skola

Adelīna Kalniņa (1998) ir Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas programmas un Latvijas Universitātes psiholoģijas studiju programmas absolvente, filosofijas žurnāla "Tvērums" idejas autore, veidotāja un māksliniece. 2019. gadā absolvējusi ISSP Skolas programmu “Attīstot fotogrāfijas valodu”. Adelīnas fotoprojekti tika iekļauti Rīgas Fotomēneša 2020 programmā un izstādīti kultūrtelpā "Točka"; viņas fotoprojekts "Leontīne" publicēts fotogrāmatā "Did you notice me?" (2021). Mākslas nodarbības bērniem un jauniešiem vada kopš 2017. gada. 



Līva Veigura - Jauniešu skola

Līva Veigura (1990) ir māksliniece un pasniedzēja, absolvējusi mākslas vēstures un vizuālās mākslas pedagoģijas studijas Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Kopš 2015. gada strādājusi par vizuālās mākslas skolotāju Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, vadījusi mākslas vēstures lekcijas PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas studentiem. Līva ir ISSP Skolas programmas “Attīstot fotogrāfijas valodu” absolvente.