Šis nav veikals

ISSP Skolas absolventu izstāde 2019/2021

</>

09.07. – 25.07.

Elizabetes ielā 87

ISSP Skolas divu gadu mācību programmas “Attīstot fotogrāfijas valodu” absolventu izstāde.

 

Autori: Anete Aramina, Annija Meikšāne, Elīna Šteinberga, Elvīra Blumfelde, Elza Marta Ruža, Ieva Ozoliņa, Jana Uljanova, Monta Kurme, Monta Gāgane

Kādreiz Elizabetes ielas 87 skatlogus aizņēma luksusa apģērbu veikala “Bergs” piedāvājums. Tiesa, nu jau vairākus gadus tie stāv tukši un lēni apput, gaidot nākamo īrnieku. Ņemot vērā pēdējo pāris gadu tendenci strādāt attālināti un iepirkties internetā, gaidīšanas stāvoklis draud ieilgt, bet tikmēr telpas var iegūt sev neraksturīgas aprises, piemēram, kļūstot par īslaicīgu mākslas galeriju. 

Izstādes nosaukums “Šis nav veikals” vedina domāt ne tikai par telpu agrāko funkciju, bet atsaucas arī uz nesenajiem ierobežojumiem, kad tirdzniecības vietas bija atvērtas, bet muzeji – slēgti, tādējādi netieši norādot sabiedrībā pašreiz valdošo vērtību sistēmu. 

Izstādi var skatīt arī franču filozofa Mišela Fuko slavenās esejas “Šī nav pīpe” kontekstā, kurā Fuko piedāvā Renē Magrita gleznas “Attēla nodevība” ( 1928–1929) dekonstrukciju valodas, attēla un realitātes mijiedarbē.

“Šis nav veikals” ir ISSP Skolas absolventu izstāde, kurā savu šībrīža pasaules skatījumu pauž jaunie mākslinieki, meklējot izeju no absurditātes, kas attīstījusies vairāku mēnešu distancēšanās rezultātā. Izeju no šīs situācijas radītā noguruma var meklēt, izmantojot savu personīgo pieredzi, attiecības ar dabu vai atmiņas, kuras rekonstruējot, mēs radām jaunu, iespējams, daudz pieņemamāku realitāti.  

Kuratore: Iveta Gabaliņa

Partneri un atbalstītāji – Berga Bazārs, Kokmuiža, NRJ reklāmai, KRASO faundation</>