Radošā fotogrāfija jauniešiem

Dienas nometne pusaudžiem no 4. - 9. jūlijam

Vasaras dienas nometne "Radošā fotogrāfija jauniešiem"
Kam: jaunieši 11 - 14 gadu vecumā
Norises laiks: 4. - 9.07.2022. (6 dienas)

Par nometni

Ja esi radošs, zinātkārs un Tevi interesē fotogrāfija, tad aicinām Tevi aizraujošā fotogrāfijas piedzīvojumā! Tev būs iespēja iemācīties veidot pašam savu foto stāstu, apgūt dažādas foto tehnikas, uzzināt par attēlu vēsturi un to izmantojumu mūsdienās un piedalīties īstā izstādē fotogrāfijas galerijā!

Pirmā ISSP dienas nometne pusaudžiem tiek veidota kā radošs un izglītojošs piedzīvojums jaunajiem fotogrāfijas interesentiem. Tā piedāvās interaktīvas un izglītojošas aktivitātes, kas raisa interesi par laikmetīgo fotogrāfiju un mākslu, attīsta radošumu, kritiskās analīzes spēju un izteiksmes brīvību.

Nedēļās laikā dalībnieki mācīsies radīt un nolasīt attēlus, spēlējoties ar iespējamiem attēla vēstījumiem atkarībā no konteksta. Jauniešiem tiks sniegts ieskats fotogrāfijas vēsturē, dažādos fotogrāfijas veidos, kā arī dota iespēja izmēģināt atšķirīgas fotogrāfijas tehnikas.

Nometnes dienas gaitu veidos teorētiskās, praktiskās un radošās daļas. Nodarbības tiks pielāgotas, reaģējot uz pusaudžu vajadzībām un interesēm, sasaistot praktiskus uzdevumus ar viņiem aktuālām tēmām – piemēram, attēlu nozīme mūsdienās, īpaši sociālo mediju kontekstā, radošuma un personīgās pieredzes paušana caur fotogrāfiju, dažādu sociālu jautājumu aktualizēšana ar attēlu palīdzību, u.c. Katrā nodarbībā tiks iekļauti praktiskie uzdevumi, kas tiks īstenoti individuāli vai grupās. Apmeklējot izstādes un piedaloties vienas dienas izbraukuma plenērā, dalībnieki mācīsies diskutēt par mākslu, paust un argumentēt savu viedokli un ieklausīties citos.

Nedēļas noslēgumā dalībnieki kopā ar pasniedzējiem izveidos un atklās savu foto darbu izstādi ISSP galerijā, uz svinīgo atklāšanu aicinot ģimenes locekļus un draugus. Parādot paveikto vecākiem un citiem ģimenes locekļiem, pusaudži veidos dialogu par sev aktuālām tēmām. Izstādes darbi paliks autoriem kā atgādinājums par apgūto un apliecinājums savām radošajām spējām.

Plānotās aktivitātes:

- Interaktīvs ievads fotogrāfijas vēsturē;
- Radošās nodarbības: pašportreti, foto stāstu veidošana, pinhole kameru izgatavošana;
- Foto pastaigas ar dažādiem uzdevumiem;
- Muzeju un foto izstāžu apmeklējumi;
- Vienas dienas radošais foto plenērs Rīgā;
- Noslēguma izstāde – sagatavošana un atklāšana ISSP galerijā.

Par pasniedzējām

Nometni vadīs pieredzējušās pasniedzējas Adelīna Kalniņa un Līva Graudumniece

Līva Graudumniece ir māksliniece un pasniedzēja, absolvējusi mākslas vēstures un vizuālās mākslas pedagoģijas studijas Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē. Kopš 2015. gada strādājusi par vizuālās mākslas skolotāju Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolā, šobrīd vada mākslas vēstures lekcijas PIKC Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas studentiem. Interesi par fotogrāfiju realizē, studējot ISSP Skolas programmā “Attīstot fotogrāfijas valodu”.

Adelīna Kalniņa ir Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas trešā kursa studente, filosofijas žurnāla "Tvērums" idejas autore, veidotāja un māksliniece. 2019. gadā absolvējusi ISSP Skolas programmu “Attīstot fotogrāfijas valodu”. Adelīnas fotoprojekti tika iekļauti Rīgas Fotomēneša 2020 programmā un izstādīti kultūrtelpā "Točka"; viņas jaunākais fotoprojekts "Leontīne" publicēts fotogrāmatā "Did you notice me?" (2021). Mākslas nodarbības bērniem un jauniešiem vada kopš 2017. gada.

Dienas plāns

08.30 - 09.00 Ierašanās
09.00 - 10.00 Rīta aplis un spēles
10.00 - 10.30 Brokastis
10.30 - 12.30 Nodarbība
12.30 - 13.30 Pusdienas
13.30 - 15.30 Nodarbība
15.30 - 16.30 Launags un spēles
16.30 - 17.30 Interaktīvā daļa - pārrunas un diskusijas
17.30 - 18.00 Došanās mājās

Dalībai nepieciešams:

Digitālā kamera vai telefons ar kameru (ja kameru nav iespējams nodrošināt, uz nodarbību laiku būs iespējams aizņemties dažas SONY kameras)

Nometnes valoda: latviešu

Dalības maksa: 230 Eur

Cenā ietilpst visi nodarbībām nepieciešamie materiāli; uzkodas, pusdienas, launags, kā arī siltie dzērieni nodarbību laikā; izstādei veidotie darbi drukātā formātā.

Piesakot nometnei vairāk kā vienu dalībnieku, tiek piemērota 10% atlaide.

Vieta nometnē tiek rezervēta pēc avansa maksājuma (80 Eur) saņemšanas. Atlikusī summa par nometni jāsamaksā līdz 27. jūnijam.

Norises vieta: ISSP Skolas telpā un galerijā Rīgā, Berga Bazārā

PIESAKIES ŠEIT