Profesionālās fotogrāfijas meistarklases

Meistarklašu cikls profesionāļiem

</>

Pieteikšanās uz profesionālo meistarklašu 2023. gada rudens - ziemas ciklu tiks izziņota septembra beigās! 


ISSP piedāvā regulārās meistarklases labāko Latvijas un Baltijas profesionālo fotogrāfu vadībā - tiem, kas jau strādā vai vēlās profesionāli strādāt ar fotogrāfiju. Meistarklases sniedz iespēju attīstīt izpratni par noteikto žanru fotogrāfijā, uzlabot tehniskās prasmes, kā arī paplašināt savu radošo vīziju un iegūt jaunas atziņas par nozares niansēm, pavadot intensīvi piepildītu dienu kopā ar jomas profesionāļiem un kolēģiem.

Meistarklašu vadītāji ir pieredzējuši industijas kolēģi, kas piedāvā ieskatu savā profesionālajā praksē un atklāti dalās ar ilggadēji uzkrāto pieredzi izvēlētajā tēmā/žanrā un praktiskiem padomiem jeb tips & tricks. Dalībniekiem ir iespēja uzzināt par industrijas ikdienu un aizkulisēm un saņemt atbildes uz visvairāk interesējošiem jautājumiem, kā praktiskiem tā saturiskiem. 

Katra meistarklase ietver vadītāja veidotu prezentāciju ar ieskatu izvēlētajā tēmā, kā arī praktisko daļu – fotogrāfa darba demonstrāciju, kopīgu fotosesiju vai portfolio skati. 
 

Meistarklases 2023. gada pavasarī:
 
11.03. - Sandijs Ruļuks - Darbs studijā
25.03. - Mārtiņš Cīrulis – Reklāmas fotogrāfijas ABC
15.04. - Jānis Upmalis – Video pamati fotogrāfiem
07.05. - Elena Kononova – Mūsdienīgs ceļvedis komercretušā
13.05. - Elena Kononova – Retušas prakse: Portrets
 
Meistarklašu norises laiks un vieta - sestdienās, plkst. 11.00 - 18.00, ISSP telpā Berga Bazārā vai arī fotogrāfa studijā.

Auditorija - profesionāli fotogrāfi ar pieredzi, kā arī tie, kas vēlas par tādiem kļūt.
 
Dalības maksa:
1 meistarklase - 120 EUR 
2 meistarklases - 110 EUR par katru
3 vai vairāk meistarklases - 100 EUR par katru 

PIETEIKTIES MEISTARKLASĒM
 

Meistarklašu programma:


ELENA KONONOVA - Retušas prakse: Portrets. 13.05.2023. /NOSLĒDZIES/

Neatkarīgi no tā, vai fotografējam modes vai dzīvesstila kampaņas, kāzas, reportāžas vai dokumentālus stāstus, pēcapstrādei mūsdienās ir tikpat liela nozīme kā spējai uzņemt pārliecinošu attēlu. Tāpēc šī pavasara profesionālo meistarklašu ciklā ISSP piedāvā divas pieredzējušās retušētājas Elenas Kononovas meistarklases, kas sniedz gan izpratni par retušas procesu kopumā, gan jaunas atklāsmes un efektīvu struktūru aktīviem lietotājiem. 

Meistarklase “Retušas prakse: Portrets” ir intensīva vienas dienas praktiskā meistarklase darbam ar editorial un modes portretu pēcapstrādi. Dienas gaitā iesim cauri galvenajiem Adobe Photoshop pēcapstrādes instrumentiem un tehnikām, palīdzot sistematizēt dalībnieku zināšanas un palielināt apstrādes efektivitāti un ātrumu. Kopā ar Elenu live režīmā apstrādāsim dažāda veida portretus, risonot tādas sastopamākās retušas problēmas kā ādas tīrīšana, apģērba formu korekcija, auduma gludināšana, darbs ar matiem un citas svarīgas detaļas. Elena dalīsies ar praktiskiem retušēšanas “tips & tricks”, kas uzlabos dalībnieku attiecības ar portretu pēcapstrādi un palīdzēs ietaupīt laiku, naudu un nervus. 

Galvenās tēmas:
- Darba procesa organizācija - tehniskais aprīkojums.
- Adobe Photoshop iestatījumu pielāgošana ērtākam un ātrākam darbam.
- Pēcapstrādes posmi un soļi - procesa secība, kas nekad nepieviļ.
- Kā saprast, ko ņemt nost, ko atstāt un kad apstāties.
- Tehniskā tīrīšana: clone stamp un healing brush.
- Dodge & Burn kā galvenā high-end retušas tehnika.
- Frequency Separation.
- Krāsu korekcija un koloristika.

Meistarklases auditorija:
Meistarklase domāta gan iesācējiem, gan fotogrāfiem un retušētājiem, kas regulāri strādā vai vēlās vairāk strādāt ar attēlu apstrādi, vēlas padziļināti izprast portretu retušēšanas specifiku jeb atrisināt konkrētus retušas jautājumus, kas sagādā grūtības. Vēlamas pamatzināšanas darbā ar Adobe Photoshop, ieskaitot izpratni par slāņiem, maskām un pamatrīkiem.
Ieteicams ņemt līdzi savu klēpjdatoru vai planšeti ar Adobe Photoshop.

Pirms meistarklases dalībnieki tiks aicināti aizpildīt anketu par savu prasmju līmeni, lai maksimāli pielāgotu saturu. Katram dalībniekam būs iespēja iesniegt vienu savu portreta attēlu  profesionālam vērtējumam vai izmantošanai par piemēru retušas problēmu un jautājumu risināšanai.

Meistarklase norisināsies ISSP telpās Berga Bazārā. 

Elena Kononova (ex. Spasova) absolvējusi Londonas Komunikācijas koledžas profesionālās fotogrāfijas un digitālu attēlu veidošanas programmu. Kopš 2007. gada strādā ar komerciālās fotogrāfijas retušu; apstrādājusi attēlus tādiem zīmoliem kā L'Oreal, Nike, VW Group, Elle, L'Officiel, Cosmopolitan, Harper's Bazaar, Forbes, FHM, Playboy, Tank Magazine u.c. Pēdējos gados strādā kā mākslinieciskā direktore, nodarbojas ar retušas un fotogrāfijas projektiem. Vadījusi digitālās attēlu apstrādes kursus ISSP Skolā un A. Rodčenko Fotogrāfijas un multimediju skolā Maskavā. Līdzautore stila platformas Wonderzine vislasītākajam rakstam par retušu
www.behance.net/kononova


PIETEIKTIES ŠEIT



ELENA KONONOVA - Mūsdienīgs ceļvedis komercretušā. 07.05.2023. /NOSLĒDZIES/

Neatkarīgi no tā, vai fotografējam modes vai dzīvesstila kampaņas, kāzas, reportāžas vai dokumentālus stāstus, pēcapstrādei mūsdienās ir tikpat liela nozīme kā spējai uzņemt pārliecinošu attēlu. Tāpēc šī pavasara profesionālo meistarklašu ciklā iekļaujam divas pieredzējušās retušētājas Elenas Kononovas meistarklases, kas sniedz gan izpratni par retušas procesu kopumā, gan jaunas atklāsmes un efektīvu struktūru aktīviem lietotājiem.

Meistarklasē “Mūsdienīgs ceļvedis komercretušā” Elena Kononova dalīsies ar atziņām, kas uzkrātas vairāk nekā 10 gadus strādājot ar komercfotogrāfijas pēcapstrādi. Tās palīdzēs dalībniekiem iegūt izpratni par komercretušu no sākuma ieceres līdz praktiskai darba gaitas organizēšanai. Dienas gaitā dalībnieki apgūs retušas pamatprincipus no A līdz Z, izmantojot vairākus “pirms/pēc” piemērus, tai skaitā Nike reklāmas kampaņas retušu, un analizējot labojumus katrā tās posmā un slānī. Elena dalīsies ar praktiskiem retušēšanas “tips & tricks”, kas uzlabos dalībnieku attiecības ar attēlu pēcapstrādi un palīdzēs ietaupīt laiku, naudu un nervus. Pētīsim vairāk gan veiksmīgus, gan neveiksmīgus attēlu pēcapstrādes piemērus, trenēsim acis un mācīsīmies, kā saskatīt, analizēt un uztvert fotogrāfiju no retušas aspekta.

Pirms meistarklases dalībnieki tiks aicināti aizpildīt anketu par savu prasmju līmeni, lai maksimāli pielāgotu saturu klausītājiem. Katram dalībniekam būs iespēja iesniegt vienu savu fotogrāfiju profesionālam vērtējumam vai izmantošanai par piemēru retušas problēmu un jautājumu risināšanai.

Galvenās tēmas:
- Kas ir laba retuša?
- Foto pēcapstrādes veidi un to specifika.
- Kas liek attēlam izskatīties “dārgi”?
- Kā saprast, ko ņemt nost, ko atstāt un kad apstāties.
- Krāsu harmonija un kā to panākt.
- Pēcapstrādes procesa optimizēšana – darba gaita, kas nekad nepieviļ.
- Galveno retušas rīku un paņēmienu pārskats.
- Cik maksā fotogrāfiju retušēšana un cik daudz laika ir “normāli” veltīt vienam attēlam?
- Darbs ar klientu: brendu un žurnālu specifika, brīfa loma.
- Piemēri: konkrētas fotogrāfijas pirms / pēc. Detalizēta labojumu analīze.
- Dalībnieku darbu analīze un ieteikumi.

Meistarklases auditorija:
Meistarklase domāta fotogrāfiem un retušētājiem ar vismaz nelielu pieredzi attēlu apstrādē, bet kam pietrūkst kopskata par šo procesu, un kam ir konkrēti retušas aspekti, kas sagādā grūtības. Tā varētu būt noderīga arī citiem radošiem profesionaļiem, kas grib paplašināt savas zināšanas par pēcapstrādi.
Vēlamas pamatzināšanas darbā ar Adobe Photoshop, ieskaitot priekšstatu par slāņiem, maskām un pamatrīkiem.

Meistarklase norisināsies ISSP telpās Berga Bazārā.
 

Elena Kononova (ex. Spasova) absolvējusi Londonas Komunikācijas koledžas profesionālās fotogrāfijas un digitālu attēlu veidošanas programmu. Kopš 2007. gada strādā ar komerciālās fotogrāfijas retušu; apstrādājusi attēlus tādiem zīmoliem kā L'Oreal, Nike, VW Group, Elle, L'Officiel, Cosmopolitan, Harper's Bazaar, Forbes, FHM, Playboy, Tank Magazine u.c. Pēdējos gados strādā kā mākslinieciskā direktore, nodarbojas ar retušas un fotogrāfijas projektiem. Vadījusi digitālās attēlu apstrādes kursus ISSP Skolā un A. Rodčenko Fotogrāfijas un multimediju skolā Maskavā. Līdzautore stila platformas Wonderzine vislasītākajam rakstam par retušu
www.behance.net/kononova


PIETEIKTIES ŠEIT



JĀNIS UPMALIS - Video pamati fotogrāfiem. 15.04.2023. / NOSLĒDZIES/

Šī praktiskā meistarklase palīdzēs noorientēties video vidē tiem, kuri pārzina fotokameras fotogrāfisko pielietojumu un vēlas spert pirmos soļus vai nostiprināt pamatzināšanas video filmēšanā. Dienas garumā dalībnieki mācīsies radīt nelielus video klipus dažādiem mērķiem, strādājot individuāli ar savu kameru. 

Sākumā sapratīsim, kā pareizi sagatavot kameru un tās iestatījumus filmēšanai, un ar ko tie atšķiras no fotografēšanas uzstādījumiem. Iziesim cauri gaismošanas aspektiem, filmējot ar dabīgo un mākslīgo apgaismojumu, kā arī pieskarsimies skaņas tehnikas pielietošanai filmēšanas procesā un pēcapstrādē. Apskatīsim filmēšanas pamatprincipus – kompozīciju, kadrējumu un kameras kustību, lai panāktu kvalitatīvu video attēlu.

Meistarklases otrajā daļā notiks paraugdemonstrējums filmēšanā, kam sekos praktiskais darbs, dalībniekiem realizējot radošo uzdevumu video formātā. Pēc tā apskatīsim montāžas un pēcapstrādes pamatus, video eksportēšanu un attiecīgo lietojumprogrammu izvēli.

Dalībnieki tiks aicināti pabeigt savu video klipu mājās, iesūtot darbus kopīgai skatei, kurā būs iespēja uzklausīt praktiskus padomus un ieteikumus.  

Galvenās tēmas:
- Kameras iestatījumi.
- Gaismošana un skaņa.
- Kustība, kompozīcja un kadrējums.
- Praktiskā filmēšana.
- Pēcapstrādes momenti. 
 

Meistarklases auditorija:
Meistarklase paredzēta fotogrāfiem bez priekšzināšanām vai ar nelielām zināšanām video filmēšanā un pēcapstrādē, kuri vēlas apgūt vai nostiprināt jau esošās zināšanas.

Vēlams ierasties ar savu kameru un objektīvu (arī telefonam ir kamera, ja nav fotokameras).
Ieteicams (nav obligāti) ņemt līdzi arī portatīvo datoru ar kādu no video montāžas programmām. 

Meistarklase norisināsies ISSP telpā Berga bazārā.
 

Jānis Upmalis ir professionāls videogrāfs ar 7 gadu pieredzi darbā ar digitālajiem un analogajiem video projektiem. Radošās kāzu foto un video dokumentēšanas kompānijas “Riverside films” dibinātājs. Savas zināšanas ieguvis pašmācības ceļā. 2021. gadā apbalvots kā labākais kāzu videogrāfs Latvijā. Noslēdzot šo karjeras posmu, savu aicinājumu turpina kino nozarē – šobrīd apgūst kino operatora mākslu Latvijas Kultūras akadēmijā un turpina filmēt gan digitālus, gan analogus 16mm video dažādiem korporatīviem un privātiem klientiem. Jāņa klientu vidū tādi zīmoli kā Lidl, Laima, Stenders, Swedbank, Pixie, For lovers&trees, McCann, Magic, Spice un citi. 
www.janisupmalis.com


PIETEIKTIES ŠEIT



MĀRTIŅŠ CĪRULIS - Reklāmas fotogrāfijas ABC. 25.03.2023. /NOSLĒDZIES/

Viens no izcilākajiem Latvijas reklāmas fotogrāfiem Mārtiņš Cīrulis savā meistarklasē dalīsies ar pieredzi, strādājot ar reklāmas fotogrāfijas projektiem gan Latvijā, gan starptautiski. Dienas garumā dalībnieki tiks iepazīstināti ar reklāmas fotogrāfijas ABC – no produkta specifikas līdz kampaņas attēlu radīšanai un to apstrādei. 

Teorētiskajā daļā runāsim par reklāmas fotogrāfiju, tās ietekmi un lomu mūsdienu patērētāju laikmetā, kā arī par fotogrāfijas nozīmi reklāmas industrijā, tās spēju mainīt cilvēka paradumus un ikdienu. Mārtiņš dalīsies ar savām atziņām par svarīgākajiem aspektiem, kā radīt labu reklāmas fotogrāfiju; kā panākt vislabāko rezultātu dažādos apstākļos, lai ko tas arī prasītu. 

Meistarklases praktiskajā daļā notiks vairāki reklāmas fotosesiju paraugdemonstrējumi, izmantojot dalībnieku radītus radošos risinājumus ar dotajiem produktiem un studijā pieejamiem rekvizītiem. Rezultātā tiksim pie mini reklāmas kampaņas 3 dažāda veida produktiem. 

Galvenās tēmas
- Kas ir reklāmas fotogrāfija?
- Reklāmas fotogrāfija kā laikmeta spogulis.
- Reklāmas fotogrāfijas process A - Z (no idejas līdz realizācijai).
- Reklāmas fotosesijas brīfa formulēšana: Kas? Kā? Kam? Ko? Ar ko? Kur?
- Attela psiholoģija - kas svarīgs, lai reklama paliek atmiņā?
- Attēla kompozīcija.
- Gaismas izmantošanas nianses.

Meistarklases auditorija
Jebkura žanra fotogrāfi ar interesi par reklāmas fotogrāfiju.
Dalībniekiem jāņem līdzi fotokamera un (vēlams) dators ar apstrādes programmām.

Meistarklase norisināsies MC studio, Vagonu ielā 19/21.
 

Mārtiņš Cīrulis ir modes un reklāmas fotogrāfs. Fotogrāfē kopš 2007. gada, fotogrāfiju apguvis pašmācības ceļā. Savu profesionālo darbību sāka ka preses fotogrāfs aģentūrā F64. Kopš 2012. gada darbojas kā freelance fotogrāfs, sadarbojoties ar labākajām reklāmas aģentūrām Latvijā un ārvalstīs, fotografējot reklāmas kampaņas. Mārtiņa klientu portfolio starpā ir Tele2, LMT, Bite, McDonalds, Citadele bank, Madara cosmetics, Kinetics nail, Lidl, Rimi, Laima, CSDD. IKEA, SMS Credit, Spice, Akropole, Alfa, Lāčplēsis, Roberts radio, AA, Anyfin, Wolt, un daudzi citi gan Latvijas gan ārvalstu uzņēmumi.
www.martinscirulis.com


PIETEIKTIES ŠEIT



SANDIJS RUĻUKS - Darbs studijā. 11.03.2023. /NOSLĒDZIES/

NB! Meistarklase notiks latviešu un angļu valodā. The Masterclass will take place in two languages - English and Latvian. 

Meistarklase paredzēta tiem, kuri vēlas sākt strādāt fotostudijā un apgūt darbu ar mākslīgo apgaismojumu. Dienas laikā iziesim cauri pamatiem – kādas lietas un ierīces parasti sastopamas studijā, kādi ir gaismas avoti un kā strādāt ar dažādiem gaismas veidotājiem. Paralēli teorijai paredzēts arī praktisks darbs, veidojot gaismas uzstādījumus un fotografējot ar savu kameru.

Meistarklases rezultātā dalībnieki iegūs izpratni par to, kādi studijas rīki der dažādiem objektiem un uzstādījumiem, un apgūs pamatus darbā ar studijas tehniku. Mērķis ir dot ieskatu darbam fotostudijā, lai justos droši, turpmāk izmantojot to savu projektu vajadzībām – vai nu īrējot studiju, vai arī veidojot to savās mājās.

Galvenās tēmas: 
- Kā darbojas gaisma (teorētiskā daļa), tipiskās apgaismojuma kombinācijas.
- Fotogrāfa vajadzības un studijas tehnika, dažādas zibspuldzes, pastāvīgā gaisma.
- Fotokameras uzstādījumi darbam ar mākslīgo gaismu (ISO, ekspozīcija, camera preview).
- Atšķirības starp gaismas veidotājiem (softbox, strip box, beauty dish, atstarotāji), mīkstas vai asas gaismas iegūšana.
- Kā izvēlēties vēlamajam rezultātam atbiltošo gaismas veidotāju.
- Kā fotografēt pa tiešo datorā, lai komanda/klients redz rezultātu.
 

Mērķauditorija:
Meistarklase paredzēta tiem, kuri vēlas iemācīties strādāt studijā, izmantojot mākslīgo apgaismojumu. Dalībniekiem jābūt pieredzei un tehniskajām pamatzināšanām, lai darbotos ar kameras uzstādījumiem dabīgās gaismas apstākļos (ekspozīcija, ISO, utt.).
Līdzi jāņem sava fotokamera ar hot shoe (kamerai var pievienot zibspuldzi).

Meistarklase norisināsies Sandija fotostudijā The Mill, Barona ielā 136.
(bezmaksas autostāvvieta uz Zemitāna ielas).

Sandijs Ruļuks ir fotogrāfs, grafikas dizainers, pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā, aplikāciju berta.me un Froont izveidotājs. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, zināšanas papildinājis Londonas St. Martin’s koledžā un ISSP vasaras skolā. Fotogrāfijā veido attēlus, kas balansē starp modes fotogrāfiju, spontānu kustību un intīmu dienasgrāmatu. Pašlaik strādā kā modes un produktu fotogrāfs un videogrāfs tādiem klientiem kā Madara Cosmetics, Etīde Botanicals, Cortana (ES), kā arī veido personīgus foto un video projektus. Strādā savā fotostudijā kopš 2019. gada.
www.instagram.com/ruluks 

PIETEIKTIES ŠEIT



SANDIJS RUĻUKS - Darbs studijā I (Ievads) 15.10.2022. /NOSLĒDZIES/

Meistarklase paredzēta tiem, kuri vēlas sākt strādāt fotostudijā un apgūt darbu ar mākslīgo apgaismojumu. Dienas laikā iziesim cauri pamatiem – kādas lietas un ierīces parasti sastopamas studijā, kādi ir gaismas avoti un kā strādāt ar dažādiem gaismas veidotājiem.

Paralēli teorijai paredzēts arī praktisks darbs, fotografējot gan produktus, gan cilvēkus.
Meistarklases rezultātā dalībnieki iegūs izpratni par to, kādi studijas rīki der dažādiem objektiem un uzstādījumiem, un apgūs pamatus darbā ar studijas tehniku. Mērķis ir dot ieskatu darbam fotostudijā, lai justos droši, turpmāk izmantojot to savu projektu vajadzībām – vai nu īrējot studiju, vai arī veidojot to savās mājās.

Galvenās tēmas:
- Kā darbojas gaisma (teorētiskā daļa), tipiskās apgaismojuma kombinācijas
- Fotogrāfa vajadzības un studijas tehnika, dažādas zibspuldzes
- Fotokameras uzstādījumi darbam ar mākslīgo gaismu (ISO, ekspozīcija, camera preview)
- Atšķirības starp gaismas veidotājiem (softbox, strip box, beauty dish, atstarotāji), mīkstas vai asas gaismas iegūšana
- Kā izvēlēties vēlamajam rezultātam atbiltošo gaismas veidotāju

Mērķauditorija:
Meistarklase paredzēta tiem, kuri vēlas iemācīties strādāt studijā, izmantojot mākslīgo apgaismojumu. Dalībniekiem jābūt pieredzei un tehniskajām pamatzināšanām, lai darbotos ar kameras uzstādījumiem dabīgās gaismas apstākļos (ekspozīcija, ISO, utt.).
Līdzi jāņem sava fotokamera ar hot shoe (kamerai var pievienot zibspuldzi).

Meistarklase norisināsies Sandija fotostudijā The Mill, Barona ielā 136
(bezmaksas autostāvvieta uz Zemitāna ielas).


Sandijs Ruļuks ir fotogrāfs, grafikas dizainers, pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā, aplikāciju berta.me un Froont izveidotājs. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, zināšanas papildinājis Londonas St. Martin’s koledžā un ISSP vasaras skolā. Fotogrāfijā veido attēlus, kas balansē starp modes fotogrāfiju, spontānu kustību un intīmu dienasgrāmatu. Pašlaik strādā kā modes un produktu fotogrāfs un videogrāfs tādiem klientiem kā Madara Cosmetics, Etīde Botanicals, Cortana (ES), kā arī veido personīgus foto un video projektus. Strādā savā fotostudijā kopš 2019. gada.
www.instagram.com/ruluks 


PIETEIKTIES ŠEIT



LINDA LAUVA - Fotogrāfija, kas liek just. 29.10.2022. /NOSLĒDZIES/

(20.okt.) Diemžēl meistarklasē vairs nav brīvu vietu. 

Šajā meistarklasē lieliskā kāzu un portretu fotogrāfe Linda Lauva dalīsies savā padsmitgadu pieredzē, fotografējot cilvēkus gan viņu īpašajos, gan ikdienišķajos dzīves brīžos. Meistarklases pirmajā daļā Linda pastāstīs par savu ceļu fotogrāfijā, kā arī pievērsīsies nozīmīgiem jautājumiem jebkura fotogrāfa radošajā attīstībā, proti, savas īpašās nišas un sava klienta atrašana. Veltīsim uzmanību arī praktiskiem aspektiem, kas ļauj radīt fotogrāfijas ar īpašu sajūtu - drošības un uzticības radīšanai fotosesijas laikā, gaismas izvēlei, kā arī fotogrāfiju apstrādei un atlasei.


“Mūžīgi esmu sekojusi savai intuīcijai un sajūtai par to, kas fotogrāfijā der tieši man un kā to iegūt, nesekojot vispārpieņemtiem noteikumiem,” stāsta Linda. “Labprāt dalīšos savā pieredzē, padomos un novērojumos, lai atvieglotu dzīvi arī citiem. Man nav noslēpumu - atbildēšu uz visiem jūsu jautājumiem!”

Meistarklases otrajā daļā notiks fotosesijas paraugdemonstrējums, kurā taps portreti dienasgaismā. Dalībniekiem būs iespēja fotografēt pašiem un saņemt Lindas komentārus, kā arī gūt ieskatu fotogrāfiju apstrādes procesā.

Galvenās tēmas:
- kā atrast savu darbības virzienu un savu klientu
- veiksmes noslēpumi: organizētība, pašdisciplīna, personīgais rokraksts
- digitālais mārketings klientu piesaistei
- praktiskā sagatavošanās fotosesijai
- komunikācija ar klientu un modeļiem
- darbs ar dabisku gaismu: pareizas gaismas izvēle
- fotogrāfiju apstrāde un atlase

Mērķauditorija: 
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens ar pieredzi un tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kas vēlas attīstīt prasmes kāzu, portretu vai jebkādā cita veida cilvēku fotogrāfēšanā. 


Linda par sevi: Šķiet, esmu veiksminiece – fotogrāfiju kā savu sapņu darbu izvēlējos un sāku mērķtiecīgi doties tā virzienā jau 15 gadu vecumā. Manuprāt, panākumu atslēga ir laimīgs fotogrāfs savā darbā, jo klients to jūt un atgriežas. Esmu nofotografējusi vairāk nekā 350 kāzas un 2000 portretu, manas bildes ir pagozējušās uz visiem Latvijas glancēto sieviešu žurnālu vākiem, esmu saņēmusi arī starptautiskus apbalvojumus, piemērām, “International Wedding Photographer of The Year” galveno balvu albūma kategorijā. Taču lielākais prieks manī rodas, redzot klientus atgriežamies, fotografējot ģimenes astoto gadu pēc kārtas un piedzīvojot bērnu izaugšanu, kāpjot kalnā līdzi kāzu pārim un raudot kāzu ceremonijās, vai vienkārši pašķirstot savu instagram un kavējoties atmiņās par piedzīvojumiem.
www.lindalauva.com

 

PIETEIKTIES ŠEIT



KRISTĪNE MADJARE - Modes fotogrāfija un stāsts. 05.11.2022. /NOSLĒDZIES/

Meistarklasē Kristīne dalīsies ar savu 10 gadu ilgo pieredzi modes fotogrāfijā, apvienojot mākslinieces un profesionālas modes un portretu fotogrāfes skatījumu. Runāsim par to, kas padara fotogrāfiju par modes fotogrāfiju, kas jāzina vai jāprot labam modes fotogrāfam, kā atrast un attīstīt savu unikālu profesionālo rokrakstu. Meistarklasē pievērsīsimies arī praktiskām lietām - kā ar vienkāršiem paņēmieniem un izteiksmes līdzekļiem iegūt izcilu rezultātu un panākt, lai attēls ir saistošs; kā notiek komunikācija ar modeļiem; kā izveidot veiksmīgu komandu.

Uz otru meistarklases daļu dalībnieki ir aicināti ņemt līdzi modes fotogrāfijas atlasi (līdz 15 attēliem) no sava portfolio.

Galvenās tēmas:
- Fotogrāfija vs modes fotogrāfija: kas jāzina un jāprot labam modes fotogrāfam?
- Kā rodas idejas/tēmas un kur smelties iedvesmu?
- Process, jeb kā no idejas nonākt līdz rezultātam.
- Foto-sesijas plānošana.
- Modes foto sesija vidē.
- Darbs ar modeļiem.
- Darbs komandā: kā atrast savu komandu?
- Sērijas/ stāsta veidošana modes fotogrāfijā: fotogrāfiju atlase un pēcapstrāde.
- Analogā modes fotogrāfija: sapnis vai realitāte?

Mērķauditorija:
Meistarklase piemērota gan pieredzējušiem fotogrāfiem, kas vēlas papildināt savu redzējumu modes fotogrāfijas žanrā, gan jaunajiem profesionāļiem ar interesi par modes fotogrāfiju.

Kristīne Madjare apvieno mākslas fotogrāfes redzējumu ar profesionālo darbību modes un portretu žanrā, kurā darbojās kopš 2012. gada. Viņa ir studējusi fotogrāfiju Tartu Mākslas koledžā un Hannoveres Lietišķo zinātņu un mākslas universitātē Vācijā, kā arī piedalījusies vairākās ISSP meistarklasēs. Kristīnes modes fotosērijas un portreti ir publicēti Veto Magazine, Jezga, Contributor Magazine, Behind The Blinds, Odelisque Magazine, kā arī Wall Street Journal un New York Times. Tikmēr viņas fotogrāfijas autorprojekti ir izstādīti vairākās izstādēs Latvijā un ārzemēs, piemēram, personālizstādes “Inland” Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2016) un “Retreat” TIFF festivālā Vroclavā (2018), grupas izstāde "As she sees it" galerijā Pallas Tartu (2021),  kā arī dokumentāl ais projekts "Atstatvums” (2020).
www.kristinemadjare.com


PIETEIKTIES ŠEIT



ZANE PRIEDE - Produktu fotogrāfija un set dizains. 26.11.2022. /NOSLĒDZIES/

(10.okt.) Diemžēl meistarklase jau ir pilna, bet aicinām pieteikties "gaidīšanas sarakstā" gadījumam, ja kāds no pieteicējiem netiek jeb atsakās. 

Fotogrāfe un dizainere ar plašu pieredzi, Zane ir attīstījusi unikālu rokrakstu produktu fotogrāfijā, kur centrālu lomu spēlē klusās dabas scenogrāfija jeb set dizains. Savā meistarklasē Zane dalīsies ar pieredzi un praktiskiem padomiem, kā veidot radošu  produktu fotogrāfiju, prasmīgi izmantojot scenogrāfiju, dažādus materiālus, rekvizītus un gaismas. Meistarklases pirmajā daļā aplūkosim dažādus iedvesmas avotus gan fotogrāfijā, gan ārpus tās. Zane dalīsies ar savu pilno sagatavošanās procesu projektam - no koncepta izstrādes līdz skicei un fiziskai sagatavošanās fotosesijai. Apskatīsim arī dažādu fotosesiju aizkulises, lai redzētu, kā tehniski tiek būvēts sets ārpus kadra.
Otrā meistarklases daļa būs veltīta kopīga seta izveidošanai un praktiskam darbam ar materiāliem un studijas gaismām.

Galvenās tēmas:
- Iedvesmas avoti, to nozīme un pielietošana
- Klusās dabas izveides process: koncepts, skices, uzstādīšana
- Seta būvēšanas aizkulises
- Eksperimenti ar materiāliem
- Rekvizītu meklēšana vai izgatavošana
- Darbs ar studijas gaismām
- Sava rokraksta attīstīšana

Mērķauditorija:
Meistarklase paredzēta ikvienam, kas vēlas ielūkoties seta izveides radošajā un tehniskajā procesā un attīstīt savas prasmes produktu fotografijā.

Meistarklase notiks Zanes studijā Vagonu ielā 21.


Zane Priede ir dizainere, radošā direktore un klusās dabas fotogrāfe. Viņa ir praktizējusi dizainu un vēlāk aizrāvusies ar fotogrāfiju, ko apguvusi pašmācības ceļā. Šobrīd strādā kā produktu fotogrāfe ar tādiem zīmoliem kā MADARA Cosmetics, Selga, Dzintars, WOLT, Stenders, Urberg un Flyte, veiksmīgi apvienojot dizaineres un fotogrāfes perspektīvas. Zane ir ieguvusi bakalaura grādu vizuālajā komunikācijā Dizaina Akadēmijā Eindhovenā (Nīderlande). Viņas klusās dabas sērijas ir publicētas Lens Culture, Aesthetica Magazine, Artwort Magazine, un saņēmušas vairākas ADWARDS balvas un nominācijas. Paralēli strādā kā scenogrāfe izstādēm un sadarbojās ar citiem fotogrāfiem kā set dizainere.
www.zanepriede.lv

 

PIETEIKTIES ŠEIT

 



SANDIJS RUĻUKS - Darbs studijā II. 03.12.2022. /NOSLĒDZIES/

(5.nov.) Diemžēl meistarklase jau ir pilna, bet aicinām pieteikties "gaidīšanas sarakstā" gadījumam, ja kāds no pieteicējiem netiek jeb atsakās. 

Meistarklase Darbs studijā II (Advanced lighting techniques) paredzēta tiem, kam jau ir neliela pieredze ar darbu fotostudijā, bet kuri vēlās stiprināt savas zināšanas darbā ar mākslīgo apgaismojumu un studijas tehniku, fotografējot gan cilvēkus, gan priekšmetus. Dienas laikā padziļināti apskatīsim dažādus gaismošanas veidus, gaismas avotu specifiku, gaismu izvēli specifiskiem uzdevumiem un scenārijiem. Aplūkosim, kā strādāt ar efektiem (ilga ekspozīcija un zibspuldzes, dažādi efektu gaismas veidotāji, krāsaina gaisma). Pieskarsimies arī studijā uzņemto attēlu apstrādes tēmai (Adobe Lightroom un Capture One). Meistarklases mērķis ir apgūt tehniskus rīkus, lai justos droši, izmantojot fotostudiju kā vietu eksperimentiem.
Dalībniekiem būs iespēja nostiprināt zināšanas praksē, pašiem veidojot gaismas uzstādījumus un fotografējot ar savu kameru, kā arī apstrādājot attēlus.

Galvenās tēmas:
- Padziļināts darbs ar gaismas avotiem un gaismas veidotājiem (feathering, negative fill)
- Studijas gaismu izmantošana dabā
- Cilvēku fotografēšana: dažādu gaismas avotu ietekme uz izskatu
- Gaismas novietošana, lai panāktu vēlamo rezultātu (portrets, produkts, utt.)
- Gaismas speciālie efekti: krāsa, manuāli efekti, specializēti gaismas veidotāji
- Kā fotografēt pa tiešo datorā, lai komanda/klients redz rezultātu
- Studijā fotografētu attēlu apstrāde

Mērķauditorija: 
Meistarklase paredzēta tiem, kuri vēlas nostiprināt pamatzināšanas darbā ar studijas gaismām un iemācīties strādāt ar mākslīgo apgaismojumu profesionāli, fotografējot gan cilvēkus, gan produktus. Dalībniekiem jābūt pamatizpratnei, kā darbojas fotostudija.
Līdzi jāņem fotokamera ar hot shoe, kā arī (vēlams) dators ar savu attēlu apstrādes programmu.

Meistarklase norisināsies Sandija fotostudijā The Mill, Barona ielā 136.
(bezmaksas autostāvvieta uz Zemitāna ielas).


Sandijs Ruļuks ir fotogrāfs, grafikas dizainers, pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā, aplikāciju berta.me un Froont izveidotājs. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu, zināšanas papildinājis Londonas St. Martin’s koledžā un ISSP vasaras skolā. Fotogrāfijā veido attēlus, kas balansē starp modes fotogrāfiju, spontānu kustību un intīmu dienasgrāmatu. Pašlaik strādā kā modes un produktu fotogrāfs un videogrāfs tādiem klientiem kā Madara Cosmetics, Etīde Botanicals, Cortana (ES) kā arī veido personīgus foto un video projektus. Strādā savā fotostudijā kopš 2019. gada.
www.instagram.com/ruluks
 

PIETEIKTIES ŠEIT



NILS VILNIS – Dinamika un eksperimenti fotogrāfijā. 28.05.2022./NOSLĒDZIES/

Vienas dienas meistarklase - 14. maijs 2022. 

Fotogrāfs, radošais direktors un pasākumu foto aģentūras Kastekust dibinātājs Nils Vilnis meistarklasē dalīsies ar savu plašo pieredzi fotogrāfijā un īstenotajiem eksperimentiem, uzsvaru liekot uz dinamikas panākšanu dažādu fotografijas žanru (reklāmas, modes, portretu, pasākumu fotogrāfijas) un uzdevumu kontekstā. Nils dalīsies ar savu pieredzi, iedvesmas avotiem, domāšanas veidu, dos ieskatu dinamikas veidošanas teorētiskajā pusē, kā arī atbildēs uz dalībnieku jautājumiem. Praktiskajā daļā tiks sniegti tips&tricks – kā radoši izmantot apgaismojumu studijā, kā praksē pielietot kameras iebūvētās iespējas efektu veidošanā, kā kombinēt mākslīgo un dabīgo gaismu. 
 
Galvenās tēmas:
- Dinamikas veidošana – tehniskie eksperimenti, kompozīcija, emocijas.
- Gaismas spēles – dabīgais apgaismojums pret mākslīgo, gaismas imitēšana.
- Radošums galvā – kā palūkoties uz situāciju citādi.
- Dažādi citi eksperimenti.
 
Mērķauditorija: 
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens interesents ar pieredzi un tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kas vēlas attīstīt prasmes, pievērsties radošiem eksperimentiem fotogrāfijā un panākt dinamiku attēlā.
 
 
Nils Vilnis ir fotogrāfs, radošais direktors un uzņēmējs. Mācījies Venstpils Augstskolā vadības specialitātē, taču pēc studijām izvēlējies pievērsties fotogrāfijai, kuru pamatā apguvis pašmācības ceļā. Profesionālajā arodā sākotnēji darbojies modes fotogrāfijā, regulāri fotografējot žurnāliem Pastaiga, Santa, Klubs, Cosmopolitian, FHM u.c., vēlāk pievērsies lielo reklāmas plakātu un portretu fotogrāfijai. Ieguvis divus sudraba ADWARDS ordeņus par labāko reklāmas fotogrāfiju. Bijušas vairākas personālizstādes – "Inside Out" Cherado galerijā (2006), "Šķīstītava" Rīgā (2011) un Nantē (FR, 2013), "Acis Plaši Aizvērtas" Rīgas Doma dārza galerijā (2012). 2013. gadā Nils pievērsās radošajai uzņēmējdarbībai, izveidojot uzņēmumu Fotobūs, kas vēlāk pārtapa par Kastekust - uzņēmumu, kas nodrošina radošas fotostudijas pakalpojumus pasākumos. Šobrīd Nils atkal ir atgriezies pie personīgo projektu veidošanas un reklāmas fotogrāfijas.
 


ĢIRTS RAĢELIS - Portrets gaismā. 07.05.2022. /NOSLĒDZIES/

1 dienas meistarklase - 2022. gada 7.maijā

Ģirts Raģelis ir fotogrāfs ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi, kas guvis atpazīstamību ar saviem iejūtīgajiem portretiem un izcilo pasākumu fotogrāfiju. Savā meistarklasē Ģirts dalīsies uzkrātajā personīgajā pieredzē, piedāvājot ievadu portretu fotografēšanā un sniedzot praktiskus ieteikumus tam, kā esošajā vidē izvēlēties labāko iespējamo vietu un apstākļus portretam. Tāpat viņš sniegs ieskatu dažādās komunikācijas niansēs un sadarbības paņēmienos, kas var palīdzēt tikt pie lieliska galarezultāta. Meistarklases otrajā daļā notiks kopīga fotosesija, kurā taps portreti gan dienasgaismā, gan izmantojot studijas apgaismojumu ISSP telpās. Pēc portretu fotografēšanas dalībnieki gūs ieskatu fotosesijas rezultātā tapušo bilžu apstrādes procesā. 
 
Galvenās tēmas:
- Mijiedarbība ar klientu – fotogrāfa loma portretu sesijā.
- Svarīgākie nosacījumi portreta fotografēšanai dienasgaismā un vidē.
- Pirmie soļi portretu fotografēšanai studijā.
- Portretu fotosesijas paraugdemonstrējums – studijas apgaismojuma izmantošana. 
- Fotogrāfiju apstrādes principi – praktisks piemērs. 
 
Mērķauditorija:
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens fotogrāfs vai topošais fotogrāfs, kurš vēlas attīstīt prasmes un papildināt praktiskās un tehniskās zināšanas portretu tapšanā.  
 
 
Ģirts Raģelis - fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi portretu un pasākumu fotogrāfijā. Profesionālu izglītību ieguvis Birutas Mageles Starptautiskajā Stilistu Skolā, papildinājis to ar ISSP Skolas laikmetīgās fotogrāfijas kursu un ISSP meistarklasēm. Darbojas kultūras nozarē, fotografējot portretus un pasākumus sadarbībā ar Satori, žurnālu Rīgas laiks, Latvijas Televīziju, Dailes teātri, koriem, orķestriem un uzņēmumiem Latvijā.  
 

VIKA ANISKO – Fotogrāfija un sociālie tīkli. 23.04.2022 /NOSLĒDZIES/

1 dienas meistarklase - 23. aprīlis 2022.

Fotogrāfe un dzīvesstila blogere Vika Anisko, kuras vizuālais rokraksts iemantojis lielu popularitāti gan sociālo tīklu lietotāju, gan fotogrāfijas cienītāju vidū, meistarklasē stāstīs par fotogrāfijas, viedtālruņu un sociālo tīklu attiecībām dažādos aspektos. 
 
“Telefons mūsdienās vairs nav domāts zvaniem un īsziņām – tas ir gan kamera, gan mini apstrādes stacija, gan tavs portfolio. Savukārt sociālie tīkli jau sen kalpo ne tikai komunikācijai vai izklaidei, bet arī kā profesionālā “vizītkarte”.” Savā meistarklasē Vika pievērsīsies gan savu klientu, gan sava personīgā zīmola veidošanas aspektiem un demonstrēs, kā viedtālrunis var būt noderīgs palīgrīks profesionālam fotogrāfam un kalpot kā apzināti izvēlēts rīks, lai iegūtu atpazīstamību un jaunus klientus. Dienas garumā Vika dalīsies praktiskos ieteikumos un paņēmienos, savukārt meistarklases otrajā daļā dalībnieki varēs iegūtās zināšanas izmēģināt praktiski, trenējoties sociālo tīklu satura veidošanā un plānošanā – Vika palīdzes uzlabot dalībnieku Instagram vizuālo saturu. Pēc tam sekos jautājumu un atbilžu daļa. 
 
Galvenās tēmas: 
- Fotogrāfijas izmantošana tēla veidošanai sociālajos tīklos – branding/re-branding. 
- Kā sekmīgi sasniegt sev vēlamo auditoriju Instagram? Tendences, publikāciju plānošana, sadarbība ar zīmoliem. 
- Fotogrāfs kā zīmols – kā izveidot vēlamo priekšstatu par sevi. 
- Kā atrast savu nišu, sasniegt auditoriju un potenciālo klientu. 
- Telefons kā kameras alternatīva. 
- Telefons kā fotogrāfa palīgrīks – praktiski tips&tricks. 
 
Meistarklases auditorija:
Profesionāli fotogrāfi un fotogrāfijas entuziasti, kuri interesējas par sociālo tīklu nozīmi sava vai klientu tēla radīšanā, vizuālā satura veidotāji, komunikācijas speciālisti un zīmolu vēstneši, kā arī tie, kuri vēlas par tādiem kļūt. 
 
 
Vika Anisko ir modes fotogrāfe, vizuālā satura veidotāja un dzīvesstila blogere. Ieguvusi augstāko izglītību ekonomikā, bet ar fotografēšanu, ko apguvusi pašmācības ceļā, nodarbojas kopš 2012. gada. Vika strādā kā fotogrāfe un influencere tādiem Latvijas un starptautiskiem zīmoliem kā Madara Cosmetics, MCouture, COS, H&M, Sandro, Nespresso, Creme de la Creme, Schwarzkopf Professional un citiem. Jaunākie viņas darbi ir L'Officiel Baltic/Paris un Galleria Riga kampaņa. Viņas fotogrāfijas ir publicētas žurnālos Boys by Girls, L'Officiel, Shape, FHM, Benji Knewman, Fucking Young, Līgavām un grāmatā Stils un Rīgas Modes nedēļas imidža kampaņā 2019. gadā, kā arī izstādītas četrās personālizstādēs; pirms Covid pandēmijas Vika regulāri tika aicināta vadīt mobilās fotogrāfijas kursus un meistarklases (White Workshop, Unlikely Models Camp, Kiehls, Dr. Haushka Latvia u.c.), bet šobrīd viņa pievērsusies savas studijas ANISKO STUDIO attīstīšanai, kā arī jaunajam projektam AUGUST 21.
 
 


ĢIRTS RAĢELIS - Portrets gaismā. 26.03.2022 /NOSLĒDZIES/

1 dienas meistarklase - 26. marts 2022. 

Ģirts Raģelis ir fotogrāfs ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi, kas guvis atpazīstamību ar saviem iejūtīgajiem portretiem un izcilo pasākumu fotogrāfiju. Savā meistarklasē Ģirts dalīsies uzkrātajā personīgajā pieredzē, piedāvājot ievadu portretu fotografēšanā un sniedzot praktiskus ieteikumus tam, kā esošajā vidē izvēlēties labāko iespējamo vietu un apstākļus portretam. Tāpat viņš sniegs ieskatu dažādās komunikācijas niansēs un sadarbības paņēmienos, kas var palīdzēt tikt pie lieliska galarezultāta. Meistarklases otrajā daļā notiks kopīga fotosesija, kurā taps portreti gan dienasgaismā, gan izmantojot studijas apgaismojumu ISSP telpās. Pēc portretu fotografēšanas dalībnieki gūs ieskatu fotosesijas rezultātā tapušo bilžu apstrādes procesā. 
 
Galvenās tēmas:
- Mijiedarbība ar klientu – fotogrāfa loma portretu sesijā.
- Svarīgākie nosacījumi portreta fotografēšanai dienasgaismā un vidē.
- Pirmie soļi portretu fotografēšanai studijā.
- Portretu fotosesijas paraugdemonstrējums – studijas apgaismojuma izmantošana. 
- Fotogrāfiju apstrādes principi – praktisks piemērs. 
 
Mērķauditorija:
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens fotogrāfs vai topošais fotogrāfs, kurš vēlas attīstīt prasmes un papildināt praktiskās un tehniskās zināšanas portretu tapšanā.  
 
 
Ģirts Raģelis - fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi portretu un pasākumu fotogrāfijā. Profesionālu izglītību ieguvis Birutas Mageles Starptautiskajā Stilistu Skolā, papildinājis to ar ISSP Skolas laikmetīgās fotogrāfijas kursu un ISSP meistarklasēm. Darbojas kultūras nozarē, fotografējot portretus un pasākumus sadarbībā ar Satori, žurnālu Rīgas laiks, Latvijas Televīziju, Dailes teātri, koriem, orķestriem un uzņēmumiem Latvijā.  
 
 


JĀNIS DEINATS – Portrets vidē. 04.12.2021. /NOSLĒDZIES/

Viens no izcilākajiem un pieredzes bagātākajiem Latvijas fotogrāfiem Jānis Deinats meistarklasē sniegs ieskatu savā radošajā praksē un darbu tapšanas aizkulisēs, kā arī iedvesmos un dos praktiskus padomus dalībniekiem, fokusējoties uz portreta fotogrāfiju un cilvēka un vides mijiedarbību. Meistarklasē viņš atklās, kā fotosesijas vides ierobežojumus izmantot savā labā, cik daudzveidīgu rezultātu iespējams panākt pat šķietami vienkāršos apstākļos, kā veidot komunikāciju ar modeli un atrast savu vizuālo valodu un darbības veidu. Meistarklases laikā notiks reāla fotosesija, sniedzot dalībniekiem iespēju pašiem izmēģināt dažādas pieejas un tehniskos uzstādījumus, paralēli vērojot, kā to dara meistars, un kopīgi analizējot uzņemtās fotogrāfijas. Fotogrāfs atbildēs uz dalībnieku uzdotajiem jautājumiem un rosinās diskusiju par fotoportreta žanra specifiku.

Galvenās tēmas:
Sagatavošanās fotosesijai – vides, tehnikas un cilvēka mijiedarbība.
Svarīgākie kompozīcijas elementi.
Ko iespējams panākt vienā vietā jeb viss, kas atrodas objektīva priekšā, ir svarīgs.
Kā uzstādīt mērķi un plānot radošo procesu.
Vides specifika un ar to saistītie praktiskie aspekti.

Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens interesents ar pieredzi un tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kas vēlas attīstīt prasmes portretu fotogrāfijā. Dalībnieki aicināti ierasties ar savu fotokameru (pēc izvēles – arī statīvu, zibspuldzi un atstarotāju).

Jānis Deinats (1961) ieguvis aktiera izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā 1986. gadā. Fotografē kopš 1989. gada. Būdams viens no nozīmīgākajiem fotoportreta žanra pārstāvjiem Latvijā, savos mākslas darbos Deinats atklāj vērojoši nepretenciozu skatu uz apkārtējām norisēm. Pazīstams arī kā profesionāls modes un teātra fotogrāfs. Sadarbībā ar medijiem veidojis neskaitāmus Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politikas redzamāko cilvēku portretus. Bijušas personālizstādes Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā (2003), Rīgas Mākslas telpā (2009), Cēsu Mākslas festivālā (2011), Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2014), Rīgas Fotomēnesī (2015), mākslas stacijā Dubulti (2019), kā arī ārpus Latvijas.
deinats.lv

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM



ELENA KONONOVA – Komercretuša fotogrāfiem. 27.11.2021. /NOSLĒDZIES/

Neatkarīgi no tā, vai fotografējam modes vai dzīvesstila kampaņas, kāzas, reportāžas vai dokumentālus stāstus, pēcapstrādei mūsdienās ir tikpat liela nozīme kā spējai uzņemt pārliecinošu attēlu. Meistarklasē pieredzējusi retušētāja Elena Kononova dalīsies ar atziņām, kas uzkrātas, vairāk nekā 10 gadus strādājot ar komercfotogrāfijas pēcapstrādi. Elena iepazīstinās ar savu strukturēto darba sistēmu profesionālai attēlu pēcapstrādei un dalīsies ar praktiskiem retušēšanas “tips&tricks”, kas uzlabos jebkura fotogrāfa attiecības ar attēlu pēcapstrādi un palīdzēs ietaupīt laiku, naudu un nervus. Dienas gaitā dalībnieki varēs izsekot retušas pamatprincipiem no A līdz Z, izmantojot konkrētu piemēru – Nike reklāmas kampaņas retušu – un analizējot labojumus katrā tās posmā un slānī. Meistarklases praktiskajā daļā tiks izskatīti dalībnieku iesniegtie attēli un notiks kopīga kļūdu labošana.

Pirms meistarklases dalībnieki tiks aicināti aizpildīt anketu par savu prasmju līmeni, lai maksimāli pielāgotu saturu klausītājiem. Katram dalībniekam būs iespēja iesniegt vienu savu fotogrāfiju profesionālam vērtējumam vai izmantošanai kā piemēru retušas problēmu un jautājumu risināšanai.


Galvenās tēmas:
Kas ir laba retuša? Foto pēcapstrādes veidi un to specifika.
Kas liek attēlam izskatīties “dārgi” ?
Cik maksā fotogrāfiju retušēšana un cik daudz laika ir “normāli” veltīt vienam attēlam?
Retušēt pašam vai deleģēt?
Kā optimizēt fotogrāfiju pēcapstrādi – darba gaita, kas nekad nepieviļ.
Īpašas retušēšanas vajadzības: specifisku nepilnību novēršana, darbs ar ādu u.c.
Piemērizpēte – konkrētu komercfotogrāfiju “pirms un pēc” pārvērtības.


Meistarklases auditorija:
Meistarklase domāta fotogrāfiem, kam jau ir vismaz neliela pieredze attēlu apstrādē, bet pietrūkst kopskata par šo procesu un kam ir konkrēti retušas aspekti, kas sagādā grūtības; tā varētu būt noderīga arī retušētājiem. Vēlamas pamatzināšanas darbā ar Adobe Photoshop, ieskaitot priekšstatu par slāņiem, maskām un pamatrīkiem (liquify, healing brush, clone stamp u.c.).


Elena Kononova (ex Spasova) absolvējusi Londonas Komunikācijas koledžas profesionālās fotogrāfijas un digitālu attēlu veidošanas programmu. Kopš 2007. gada strādā ar komerciālās fotogrāfijas retušu; apstrādājusi attēlus tādiem zīmoliem kā L'Oreal, Nike, VW Group, Elle, L'Officiel, Cosmopolitan, Harper's Bazaar, Forbes, FHM, Playboy, Tank Magazine u.c. Elena ir retušas studijas Bespoke Pixel līdzdibinātaja, pēdējos gados strādā kā mākslinieciskā direktore, nodarbojās ar retušas un fotogrāfijas projektiem. Vadījusi digitālās attēlu apstrādes kursus ISSP Skolā un A. Rodčenko Fotogrāfijas un multimediju skolā Maskavā, kā arī ir llīdzautore stila platformas Wonderzine vislasītākajam rakstam par retušu (https://www.wonderzine.com/wonderzine/beauty/otherbeauty/198915-retouch).
www.bespokepixel.com
 

PIETEIKŠANĀS
 



REINIS TRAIDĀS – Video pamati fotogrāfiem. 18.09.2021. /NOSLĒDZIES/

Komerciālo video režisors, operators un pēcapstrādes speciālists Reinis Traidās 6 stundu teorētiskā un praktiskā meistarklasē palīdzēs noorientēties video vidē tiem, kuri jau pārzin fotogrāfijas pamatus, bet vēl nav spēruši pirmo pārliecinošo soli video režīmā. Reinis dalīsies savā pieredzē ar maza, vidēja un liela budžeta klipu plānošanu, filmēšanu un pēcapstrādi, un izvedīs cauri galvenajiem tehniskajiem un radošajiem izaicinājumiem, ar ko jāsaskaras, pārejot no statiska uz kustīgu attēla formātu. Meistarklases otrajā daļā notiks praktisks paraugdemonstrējums portreta un intervijas filmēšanā, gaismošanā un skaņošanā. Reinis pastāstīs arī par to, kas patīk klientiem, un kā veiksmīgāk realizēt video klipus atšķirīgās vidēs un dažādiem mērķiem.



Galvenās tēmas:
No statiskā uz kustīgo jeb kā sākt domāt par video, kad par foto jau viss ir skaidrs – fokuss, stabilizācija, kameras iestatījumi.
Tehniskie palīgrīki video filmēšanai un īpašiem efektiem.
Materiāla pēcapstrāde – kompresijas, formāti, sagatavošana dažādām vidēm.
Skaņa – ko darīt, ko nedarīt un kā darīt labāk.
Stāsts un montāža – ieskats pēcapstrādes aplikācijās.
Veiksmīgas video intervijas – leņķi, gaismošana, triki.
Meistarīgas pasākumu video reportāžas – ko izvēlas klienti?


Meistarklases auditorija:
Interesenti ar vidējām vai labām zināšanām un pieredzi fotogrāfijā, kuri ir uz tu ar foto tehniku un pēcapstrādes pamatiem, un kuri vēlas iegūt vai attīstīt prasmes tieši video jomā.


Reinis Traidās ir studējis kino un TV zinātni Melburnā, Austrālijā, kur ieguvis bakalaura grādu kinematogrāfijā, kā arī programmēšanas inženiera izglītību ar padziļinātām zināšanām video un foto tehniskajās niansēs un pēcapstrādē. Kopš 2010. gada Reinis dzīvo Latvijā un ikdienā aktīvi strādā pie dažāda mēroga komerciāliem video projektiem, būdams to režisors, operators un producents. Galveno viņa klientu loku veido studijas un reklāmas aģentūras, un 10 gadu laikā Reinis ir veidojis reklāmas klipus teju visiem lielākajiem zīmoliem Latvijā – Swedbank, Tele2, Zelta Zivtiņa, Rimi, Luminor, kā arī sociālās kampaņas CSDD, Dod Pieci, Valsts probācijas dienestam, u.c.
http://vimeo.com/reinistraidas
 

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM



MĀRIS LOČMELIS – Produktu fotogrāfija. 09.10.2021. /NOSLĒDZIES/

Grupa ir nokomplektēta. Ja vēlaties pieteikties papildus nodarbībai rakstiet skola@issp.lv

Māris Ločmelis, viens no pieredzes bagātākajiem reklāmas fotogrāfiem Latvijā, meistarklasē stāstīs par darbu studijā un sniegs iespēju ielūkoties šī procesa aizkulisēs. Fokusā būs neatņemama reklāmas fotogrāfijas sastāvdaļa – tehniskiem un radošiem izaicinājumiem pilna produktu fotogrāfija. Meistarklasē Māris dalīsies profesionālajās zināšanās un prasmēs, kas noderēs produktu fotosesiju organizēšanā. Dalībnieki uzzinās, kā izprast fotografējamo objektu un kā parādīt to, tiešā un pārnestā nozīmē, vislabākajā “gaismā”. Meistarklases otrajā daļā notiks praktiski fotosesiju demonstrējumi un kopīga procesa un rezultātu izvērtēšana.
 

Galvenās tēmas:
Nepieciešamā tehnika un citi studijas atribūti.
Izpratne par fotografējamo objektu un apgaismojuma risinājuma izvēle.
Viss par un ap gaismām – gaismas shēmu elementi dažādiem objektiem, dienas vs. mākslīgais apgaismojums, apgaismojums specifisku efektu panākšanai.
Veiksmīga uzstādījuma jeb “seta” sagatavošana.
Kā fotografēt “sarežģītus” priekšmetus - piemēram, atstarojošus objektus, lielizmēra objektus (piemēram, auto vai mēbeles), utt.
Veiksmīga komunikācija ar klientiem un uzdevuma izprašana.
Īsumā par attēlu pēcapstrādi.


Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināti piedalīties profesionāli fotogrāfi un amatieri ar priekšzināšanām, kuriem interesē tehniski izaicinājumi darbam studijā, un kas vēlas pilnveidoties reklāmas un produktu fotogrāfijas jomā.

NB! Meistarklase notiks Māra Ločmeļa studijā “SunsStudio” Āgenskalnā, Magoņu ielā 9a.
 

Māris Ločmelis ir fotogrāfs ar vairāk nekā divdesmit gadu pieredzi. Profesionālo fotogrāfa izglītību ieguvis Rīgā, ko 2011. gadā papildinājis ar maģistra grādu modes fotogrāfijā Londonas Mākslu universitātes Modes koledžā (University of the Arts London, London College of Fashion). 2003. gadā dibinājis savu fotostudiju “SunsStudio”, kas šobrīd ir viena no lielākajām un ražīgākajām Rīgā. Reklāmas fotogrāfija ir Māra pamatnodarbošanās, viņš regulāri sadarbojas ar lielākajām Latvijas reklāmas aģentūrām un uzņēmumiem. Māra darbu vidū ir fotogrāfijas tādiem zīmoliem kā  Aldaris, VW, Tele2, Madara Cosmetics, AnAngel, Lāčplēsis, un citiem. Paralēli veiksmīgai karjerai komercfotogrāfijā Māris aizraujas ar vēsturisko ambrotipijas tehniku. www.marislocmelis.com
 

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM



AIGA RĒDMANE – Fotogrāfija žurnāliem. 29.02.2020. /NOSLĒDZIES/

UZMANĪBU - uz Aigas Rēdmanes meistarklasi 29. februarī visas vietas pilnas. Paldies par atsaucību! 

Kā panākt, lai mani darbi nonāk žurnālu lappusēs? Pieredzējusī fotogrāfe Aiga Rēdmane stāstīs par žurnālu interviju un vāku portretu fotografēšanu un sniegs ieskatu fotosesiju aizkulisēs. Aiga dalīsies ar reāliem stāstiem no pieredzes darbā ar redakcijām gandrīz 10 gadu garumā un svarīgākajiem tips & tricks lieliska rezultāta panākšanai. Meistarklases otrajā daļā notiks fotosesija, kas sniegs ieskatu “dzīvajā” fotografēšanas procesā ar modeli – kā tiek veidots tēls, pozas un kustība, kā noris komunikācija starp fotogrāfu, modeli un komandu.


Galvenās tēmas:
Kā notiek sadarbība ar izdevumu redakcijām?
Gatavošanās fotosesijām – komandas darbs.
Sava vizuālā rokraksta attīstīšana un uzturēšana.
Kā fotogrāfam mūsdienās tapt pamanītam? Sociālie tīkli un citi rīki.
Ilgtermiņa sadarbību veidošana – kā nonākt pie atkārtotiem pasūtījumiem.

Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš vēlas, lai viņa darbi nonāktu drukāto izdevumu lappusēs, kāro izzināt aizkulises darbā ar redakcijām un strādāt pie sava personīgā zīmola veidošanas.

Aiga Rēdmane ir viena no pieprasītākajām un aktīvākajām modes un portretu fotogrāfēm Latvijā, kura veido vāku, interviju un stila lapu fotogrāfijas lielākajiem Latvijas žurnāliem kopš 2011. gada. Viņas uzņemtajiem portretiem raksturīga modes fotogrāfijas estētika, sulīgas krāsas un izteiksmīgs radošais rokraksts. Fotogrāfe sadarbojas ar Latvijas modes dizaineriem, mūziķiem un māksliniekiem, kā arī rada publicitātes fotogrāfijas dažādiem zīmoliem. Papildu info: www.aigaredmane.com



KATRINA TANG (EE) – Bērnu fotogrāfija. 15.02.2020. /NOSLĒDZIES/

Igaunijas pazīstamākā bērnu modes fotogrāfe ar plašu starptautisku pieredzi Katrīna Tanga meistarklasē stāstīs par sava individuālā stila attīstību un svarīgākajiem aspektiem fotogrāfa darbā ar bērniem. Savā praksē Katrīna veiksmīgi apvieno komercfotogrāfiju pasaules vadošajiem modes zīmoliem ar personiskajiem projektiem. Viņas padomi noderēs gan tiem, kuri vēlas profesionāli nodarboties ar bērnu un ģimenes fotogrāfiju, gan tiem, kuri uzņem attēlus savam priekam un vēlas skaisti iemūžināt savus tuvākos. Pēc Katrīnas stāsta un prezentācijas dienas otrajā daļā katram dalībniekam būs iespēja piedalīties īpaši organizētā fotosesijā un fotografēt bērnus viņu ikdienas vidē.

Galvenās tēmas:
Kāpēc bērnu fotogrāfija ir atsevišķa niša un ko tā ietver?
Bērni un dzīvnieki – vissarežģītākie modeļi? Kā veidot personisku kontaktu izcilam rezultātam.
Kā veidot atpazīstamu individuālo redzējumu un stilu, un kā to pielāgot klientiem?
Fotosesijas – ideju ģenerēšana un svarīgākie praktiskie aspekti.
Profesionālais networking – vai mūsdienās fotogrāfam nepieciešams aģents?

Meistarklases auditorija:
Profesionāli bērnu, ģimenes un modes fotogrāfi, kā arī interesenti ar tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kuri vēlas gūt plašāku ieskatu bērnu fotogrāfijas  jomā vai attīstīt savu hobiju.

Katrīna Tanga (Katrina Tang) lielākoties fokusējas uz bērnu iemūžināšanu, liekot lietā gan modes, gan dokumentālās fotogrāfijas paņēmienus. Viņas darbu vidū ir gan laikmetīgas fotogrāfijas pazīstamākajiem bērnu modes namiem, tostarp Gucci, Oeuf, Clarks, Mini Boden, FCUK un citiem, gan personiskas fotosērijas, kurās dokumentētas tādas sociālas parādības kā Igaunijas lauku skolu iznīkšana. Tangas fotogrāfijas publicētas nozares vadošajos izdevumos, piemēram, Harrods, MilK, Earnshaws. Viņas iejūtīgā un intuitīvā pieeja fotografēšanai ļauj tvert dzīvīgus kadrus, vienlaikus saglabājot gan savu stilu, gan prasmīgi uztverot un realizējot klienta vēlmes. Papildu info: www.katrinatang.com

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM



TÕNU TUNNEL (EE) – Arhitektūras fotogrāfija. 08.02.2020. /NOSLĒDZIES/

Viens no Igaunijas izcilākajiem jaunās paaudzes arhitektūras fotogrāfiem Tonu Tunnels stāstīs par savu pieredzi, fotografējot dažādas celtnes un arhitektoniskas struktūras. Lekcijas laikā Tonu pievērsīs uzmanību jautājumiem par to, kā plānot fotosesijas un veidot savu portfolio, ņemot vērā dažādas mērķauditorijas (piemēram, namīpašnieki, arhitekti, būvattīstītāji, mediji un reklāma), dos īsu ievadu attēla kompozīcijā un perspektīvas korekcijā, kā arī dalīsies ar tehniskiem pamatiem panorāmu veidošanā un citos iekštelpu un ārtelpu fotografēšanas paņēmienos. Meistarklases otrajā daļā dalībnieki kopā ar Tonu dosies fotografēt Rīgas arhitektūru, pārrunājot dažādus praktiskus paņēmienus un veidus, kādos uzlūkot arhitektūru.

Galvenās tēmas:
Arhitektūras fotogrāfija dažādiem klientiem.
Kā plānot fotosesiju pilsētvidē vai interjerā – laikapstākļi, gaisma un citi faktori.
Kā tikt galā ar dažādiem perspektīvas kropļojumiem.
Panorāmu veidošana, kompozīcija iekštelpās un ārā.
Tehnikas izvēle, dažādi tehniskie triki un paņēmieni labai arhitektūras fotogrāfijai.

Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš jau strādā vai vēlas uzsākt savu ceļu arhitektūras fotogrāfijas žanrā; meistarklase atvērta arī arhitektiem un citiem profesionāļiem, kas vēlas izprast arhitektūras fotogrāfijas pamatprincipus un izmēģināt tos praksē.

Tonu Tunnels (Tõnu Tunnel) ir fotomākslinieks un viens no pieprasītākajiem arhitektūras fotogrāfiem Igaunijā, kurš dzīvo un strādā Tallinā. Viņš ir 2013. gada ArtPrint jaunā mākslinieka titula saņēmējs. Tonu interesē arhitektūra, urbānisms un jautājumi, kas saistīti ar pilsētniecisku dzīvesveidu. Viņš ieguvis bakalaura grādu fotogrāfijā Igaunijas Mākslas akadēmijā un no tā laika specializējas arhitektūras un interjera fotogrāfijā, strādājot ar Igaunijas un starptautiskiem klientiem. Kopš 2008. gada Tonu piedalījies arī vairākās grupas izstādēs. Papildu info: www.instagram.com/tonutunnel

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM
 



INTA LANKOVSKA – Kāzu fotogrāfija. 25.01.2020. /NOSLĒDZIES/

Viena no Latvijā pazīstamākajām un visvairāk apbalvotajām kāzu fotogrāfēm Inta Lankovska stāstīs par savas karjeras attīstību un to, kā saglabāt personisku pieeju un vīziju šobrīd tik pārsātinātajā kāzu fotogrāfijas nozarē. Pēc Intas stāstījuma un diskusijas meistarklasē norisināsies īsta fotosesija ar pāri, kuras laikā Inta demonstrēs savu darba stilu, tehniku un veiksmīgas komunikācijas paņēmienus. Meistarklase būs vērtīga ikvienam, kurš jau sācis vai domā par sava ceļa uzsākšanu kāzu fotogrāfijas laukā.

Galvenās tēmas:
Kāpēc kāzu fotogrāfs ir vairāk nekā tikai kāzu dienas tehniskais dokumentētājs?   
Kā kvalitatīvi iemūžināt kāzu dienu no līgavas rīta pucēšanās līdz nakts ballītei.
Kā rīkoties sarežģītos gaismas apstākļos un stresa situācijās.
Kā radīt jēgpilnu karjeru kāzu fotogrāfijā, attīstot savu individuālo rokrakstu?
Kāzu fotogrāfija Latvijā un ārpus tās – personiskā pieredze.
Meistarklases auditorija:
Ikviens fotogrāfs, kurš jau strādā vai vēlas uzsākt savu ceļu kāzu fotogrāfijas žanrā.

Inta Lankovska ir divkārtēja Latvijas Labākā kāzu fotogrāfa titula ieguvēja, starptautisko konkursu Junebug Weddings Best of the Best Wedding Photography 2018 un Best of Best Destination Wedding Photography 2019 laureāte, Bodaf New Talent 2019 balvas fināliste. Inta ar fotogrāfiju nodarbojas jau 15 gadus, ir ieguvusi bakalaura grādu fotogrāfijā Londonā (University of West London), pabeigusi ISSP laikmetīgās fotogrāfijas skolu Rīgā un ir Promise Workshop kāzu fotogrāfijas meistarklašu dibinātāja. Viņas darbos prasmīgi tvertas patiesas emocijas un noskaņu pilni mirkļi, kas atklājas gaumīgā un laikmetīgā rezultātā. Papildu info: intaphotography.com

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM



ARTŪRS KONDRĀTS – Portrets studijā. 7.12.2019. /NOSLĒDZIES/

Viens no Latvijā pazīstamākajiem portretu fotogrāfiem Artūrs Kondrāts meistarklasē stāstīs par savu pieredzi, personīgās vizuālās valodas veidošanu un sniegs praktiskus padomus darbam studijā. Pirmajā dienas daļā Artūrs dalīsies ar savu stāstu un motivāciju, atklājot, kur un kā rod iedvesmu, tostarp citu fotogrāfu darbos. Otrajā daļā notiks reāla fotosesija studijā, kurā Artūrs demonstrēs svarīgākās detaļas darbā ar gaismu, sniedzot dalībniekiem iespēju pašiem izmēģināt dažādus tehniskos uzstādījumus un paralēli analizējot uzņemtās fotogrāfijas. Artūrs atbildēs uz dalībnieku uzdotajiem jautājumiem un rosinās diskusiju par aktuāliem aspektiem darbā ar cilvēkiem.

Galvenās tēmas:
Sagatavošanās fotosesijai – idejas un tehnikas mijiedarbība.
Kā izvēlēties cilvēkam piemērotu tēlu un sižetu?
Darbs ar cilvēkiem – veiksmīga komunikācija ar savu modeli.
Radošums – kā iemācīties ģenerēt idejas fotosesijas laikā?
Fotografēšana studijā un apgaismojums – praktiskie aspekti.

Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināts pieteikties ikviens interesents ar pieredzi un tehniskajām pamatzināšanām fotogrāfijā, kas vēlas attīstīt prasmes portretu fotogrāfijā.

NB! Meistarklase notiks Artūra Kondrāta studijā Pārdaugavā.

Artūrs Kondrāts ir portretu un modes fotogrāfs ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi. Fotogrāfiju Artūrs apguvis pašmācības ceļā, nepārtraukti izglītojoties un meklējot jaunus veidus un idejas, kā portretēt pašam visinteresantāko “fotoobjektu” – cilvēku. Lai izaicinātu sevi, trenētos ideju radīšanā un komunikācijā, Artūrs izveidojis vairākus plašu atpazīstamību guvušus fotoprojektus – 100 after 10 (2009), Momentum (2016) un Pieturpunkti (2019). Portrets ir Artūram vistuvākais žanrs, jo viņu saista mijiedarbība, kas fotosesijas laikā rodas starp modeli un fotogrāfu. Pats Artūrs par portreta fotogrāfiju saka: "Ja tu esi fotogrāfs, tev ir nevis trīs, bet 103 veidi, kā nobildēt cilvēku.” Artūrs īstenojis neskaitāmas privātas fotosesijas; viņa darbi publicēti arī lielākajos Latvijas modes un dzīvesstila žurnālos – L’Officiel, Klubs, Playboy, Pastaiga, Deko, Santa, Una, Lilit un citos. Papildu info: www.arturskondrats.lv

PIETEIKŠANĀS MEISTARKLASĒM



JEGOR ZAIKA (RU) – Modes fotogrāfija. 23.11.2019. /NOSLĒDZIES/

Modes fotogrāfs Jegors Zaika dalīsies savā 20 gadu starptautiskajā pieredzē, caur piemēriem apskatot fotosesijas veidošanas procesu no idejas attīstīšanas un plānošanas līdz attēlu atlasei un retušai. Dienas pirmajā pusē Jegors sniegs ieskatu savā darbā un modes industrijas aizkulisēs, bet meistarklases otrajā daļā dalībniekiem būs iespēja parādīt savus darbus, saņemt individuālu izvērtējumu un ieteikumus attīstībai.


Galvenās tēmas:
Modes industrija no iekšpuses – kā tā mūsdienās darbojas?
Karjeras iespējas modes fotogrāfijā – vai tās vispār eksistē?
Veiksmīga fotosesijas plānošana, sadarbība ar stilistu un komandu.
Modes fotogrāfija – māksla vai arods?
Apstrādāt vai neapstrādāt fotogrāfijas? Fotografēt ar filmu vai iPhone? Tehniskās iespējas un aktualitātes.

Meistarklases auditorija:
Meistarklasē aicināti piedalīties gan pieredzējuši fotogrāfi, gan jaunie profesionāļi  ar interesi par modes fotogrāfiju. Meistarklases otrajā daļai dalībnieki aicināti ņemt līdzi savu modes fotogrāfijas portfolio (līdz 20 attēliem).

Jegors Zaika (Jegor Zaika) jau gandrīz 20 gadus specializējas modes fotogrāfijā un slavenību portretos, kas publicēti tādos prestižos nozares izdevumos kā Vogue, Harper’s Bazaar, ELLE, Cosmopolitan, L'Officiel, Numero, GQ un daudzos citos. 2010.–2013. gadā Jegors Zaika pasniedza fotogrāfiju Britu Mākslas un dizaina augstskolā Maskavā, nostiprinot savu interesi par mākslas fotogrāfiju. Kopš tā laika Zaikas personiskie projekti izstādīti muzejos un galerijās dažādās valstīs. Viņa darbi iekļauti arī Maskavas Multimediju mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, un 2009. gadā izdota viņa darbu monogrāfija "Tirdzniecība" (Trade). Papildu info: www.jegorzaika.com



</>