ISSP Mentoringa programma

Mentoringa programma tiešsaistē Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem

Pieteikšanās Mentoringa programmai 2020/2021 ir atvērta līdz 27. oktobrim!

Mentoringa programma ir jauna ISSP programma, kas veidota Latvijas māksliniekiem un fotogrāfiem, kā arī fotogrāfijas entuziastiem ar tehniskajām priekšzināšanām - visiem tiem, kuri vēlas turpināt attīstīt un pilnveidot savu vizuālo valodu un strādāt pie personīgajiem autorprojektiem, saņemot pieredzes bagātu radošo profesionāļu supervīziju un domubiedru grupas atsauksmes.

2020./2021. gada programmas ciklu vadīs pazīstamie Latvijas mākslinieki un pasniedzēji Vika Eksta un Reinis Hofmanis.

Mentoringa programma ilgs septiņus mēnešus, un to veidos lekcijas, radoši uzdevumi, diskusijas un individuālas tikšanās – projektu kritikas. Programmas gaitā dalībnieki strādās pie vizuāli un saturiski vienotām fotogrāfiju sērijām, smeļoties iedvēsmu un uzklausot padomus un ieteikumus no diviem radošā rokraksta ziņā atšķirīgiem autoriem - programmas mentoriem, kā arī no kolēģiem grupā.

Programmas noslēgumā dalībnieku radītie projekti tiks publiski prezentēti virtuālajā vidē, iepazīstinot ar tiem plašāku auditoriju Latvijā un starptautiski. Pēc dalībnieku iniciatīvas, rezultāti var tikt prezentēti arī grupas izstādēs formātā.

Programmas nodarbības notiks tiešsaistē.

Auditorija: Latvijas mākslinieki un fotogrāfi, kas ir apguvuši fotogrāfiju kādā no mācību iestādēm vai pašmācības ceļā un vēlas attīstīt autorprojektu sevis interesējošās tēmas ietvaros. Tā kā nodarbības notiks tiešsaistē, programmā aicināti piedalīties arī latviešu mākslinieki, kuri dzīvo ārpus Rīgas, tostarp ārvalstīs.

Nodarbību skaits: 11 grupas nodarbības un individuālās konsultācijas pie abiem pasniedzējiem. Grupas nodarbības novembrī notiks katru ceturtdienas vakaru, no decembra līdz aprīlim – 1x mēnesī, maijā – 2x mēnesī. Nodarbības notiks, izmantojot tiešsaistes platformu un slēgto grupu Facebook; individuālās tikšanās pēc dalībnieku izvēles iespējams organizēt gan tiešsaistē, gan klātienē.

Programmas sākums: 2020. gada 5. novembris

Dalības maksa: 80 EUR mēnesī (maksājot katru mēnesī, novembris – maijs) vai 520 EUR par visu kursu, maksājot divas daļās.

Dalībnieku skaits: līdz 15 cilvēkiem

PIETEIKŠANĀS

Uzzini vairāk: skola@issp.lv , tel. 29711721.

Programmas izstrāde norisinājās ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Programmas 2020/2021 mentori:

Vika Eksta

Vika Eksta (1987) ir māksliniece un pedagoģe, kas savos darbos izmanto fotogrāfiju, kustīgo attēlu, performanci un audiovizuālos arhīvus. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta un EFTI fotoskolā Madridē, ieguvusi maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Vika ir ADC Young Guns, FK Portfolio un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvas jaunajiem Baltijas fotogrāfiem ieguvēja, nominēta Purvīša balvai. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs, piemēram, ISSP Galerijā, Kauņas Fotogrāfijas galerijā, galerijā Alma, piedalījusies grupas izstādēs Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā un citviet.

www.vikaeksta.com

Reinis Hofmanis

Reinis Hofmanis (1985) ir mākslinieks un praktizējošs fotogrāfs, kura darbus raksturo sociālantropoloģisks skatījums un interese par dažādām sabiedrības grupām un to radīto vai ietekmēto vidi. Reinis apguvis fotogrāfiju Lietišķo zinātņu un mākslas universitātē Hanoverē un ieguvis maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Izstādēs piedalās kopš 2003. gada, veidojis vairākas personālizstādes Latvijā un ārvalstīs. 2012. gadā ieguvis Archifoto galveno balvu , 2013. gadā ieņēmis 2. vietu Sony World Photography Awards arhitektūras kategorijā, 2018. gadā veidojis fotogrāfiju sēriju Latvijas paviljonam Venēcijas Arhitektūras biennālē. Reiņa darbi ir publicēti New York Times, Financial Times, Spiegel, Esquire, Bloomberg, Le Monde, The British Journal of Photography un citviet. Vairāk info www.reinishofmanis.lv.