ISSP Jauniešu skola

Ievads fotogrāfijas pasaulē pusaudžiem gada garumā

ISSP Jauniešu skola atsāk klātienes nodarbības 2022.gada martā!

Turpinām pieņemt pieteikumus abām vecuma grupām (abās grupas palikušas dažas vietas).

ISSP Jauniešu skola piedāvā jauniešiem radoši iepazīt fotogrāfiju un tās plašos izmantošanas veidus, kā arī apgūt attēlu veidošanas pamatprasmes. Mūsdienās fotogrāfija ir viens no izplatītākajiem medijiem – saskaramies ar to pilsētvidē, skolā, medijos, mājās, sociālajos tīklos. Katru dienu tiek patērēti un radīti miljoniem jaunu attēlu, tāpēc mūsdienu pusaudžiem ir īpaši svarīgi apgūt vizuālo lasītprasmi un spēju kritiski izvērtēt attēlu sniegto informāciju.

Iedziļinoties un izmēģinot fotogrāfiju kā vizuālās mākslas mediju, un mācoties pārdomātā veidā radīt un lasīt attēlus, nodarbības veicinās jauniešos izpratni par mūsdienu kultūru un estētiku, kā arī spēju domāt un darboties radoši.

Nodarbības vienreiz nedēļā divās vecuma grupās (marts - maijs) :
15 – 18 g. – otrdienās plkst. 16.00 – 18.00
11 – 14 g. – trešdienās plkst. 16.00 – 18.00
Pasniedzējas: Velga Kūkuma un Adelīna Kalniņa

!Nodarbības notiek klātienē, sertifikāti nav nepieciešami!
Vadoties pēc valdības 15. februārī atbalstītajiem noteikumiem no trešdienas, 16. februāra, bērni bez papildu prasībām (testa, vakcinācijas, pārslimošanas sertifikāta) var piedalīties interešu izglītībā, apmeklēt pasākumus un izmantot pakalpojumus arī bez pieaugušo klātbūtnes “zaļajā” režīmā.

Programma 15 – 18 gadu vecumam
Pasniedzēja: Velga Kūkuma

Grupas sākums - 1. marts

Nodarbībās izzināsim, kas ir fotogrāfija un kāda nozīme šim medijam ir mūsdienās, mācīsimies konstruēt attēlus, iepazīsim un izmēģināsim dažādas fotogrāfijas tehnikas, eksperimentēsim ar fotogrāfijas izmantošanu arī objektu un instalāciju veidošanā. Dalībnieki radīs fotogrāfiju sērijas un stāstus, iepazīs un diskutēs par dažādu autoru darbiem, un attīstīstīs savu individuālo stilu un gaumi fotogrāfijā.

Tēmas:

Programma 12 – 14 gadu vecumam
Pasniedzēja: Adelīna Kalniņa

Grupas sākums - 2. marts

Nodarbībās caur daudzveidīgām un radošām aktivitātēm, eksperimentiem, izzinošām pastaigām un sarunām gūsim ieskatu fotogrāfijas medijā, analizējot to gan no radošās, gan tehniskās puses, un mācoties lasīt attēlus. Mācību process ir vērsts uz sadarbību, veicot uzdevumus grupās un individuāli. Mākslā nav pareizu un nepareizu atbilžu, tā ir atvērta dažādām interpretācijām – par šo tēmu runāsim, kopā apmeklējot izstādes un diskutējot par tām.

Tēmas:

Pasniedzējas

Velga Kūkuma - fotogrāfe un fotogrāfijas pasniedzēja. Pasniedz fotogrāfiju Ķekavas Mākslas vidusskolā, 2019. un 2021. gadā saņēmusi LR Kultūras ministrijas pateicības par pedagoģisko ieguldījumu un izciliem audzēkņu panākumiem starptautiskajos mākslas konkursos. Velga ir studējusi mākslas vēsturi Latvijas Mākslas akadēmijā un 2014.gadā absolvējusi ISSP Skolas programmu “Attīstot fotogrāfijas valodu” ar darbu “Sibīrija. Atgūtā ģimene”.

Adelīna Kalniņa  – Liepājas Universitātes Jauno mediju mākslas trešā kursa studente, filosofijas žurnāla "Tvērums" idejas autore, veidotāja un māksliniece. 2019. gadā absolvējusi ISSP Skolas programmu “Attīstot fotogrāfijas valodu”. Adelīnas fotoprojekti tika iekļauti Rīgas Fotomēneša 2020 programmā un izstādīti kultūrtelpā "Točka"; viņas jaunākais fotoprojekts "Leontīne" publicēts fotogrāmatā "Did you notice me?" (2021). Mākslas nodarbības bērniem un jauniešiem vada kopš 2017. gada.

Kam?

Jauniešiem vecumposmā no 11 līdz 18 gadiem (nodarbības notiks divās vecuma grupās). Vēlama interese par fotogrāfiju un radošajām izpausmēm; priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Lai piedalītos, nepieciešama fotokamera vai telefons ar kameru.
Dalībnieku skaits grupā 10 - 15.

Dalības maksa - 45 EUR mēnesī

PIESAKIES ŠEIT