Ievads fotogrāfijā

Intensīvs divu mēnešu kurss ikvienam, kuru interesē fotogrāfija

</>

ATVĒRTA PIETEIKŠANĀS RUDENS KURSAM 21.10. - 10.12.2021!

 

Apgūsti fotogrāfiskās domāšanas pamatus un kameras tehniskās iespējas intensīvā divu mēnešu kursā, radošā un interaktīvā vidē ar atzītiem un profesionāliem pasniedzējiem. Kurss domāts ikvienam, kuram patīk un interesē fotogrāfija, neatkarīgi no pieredzes. Ievadkurss ir lieliska iespēja spert pirmos soļus fotogrāfijas pasaules izzināšanā, izprast attēlu veidošanas principus un iemācīties radīt labākas fotogrāfijas - gan darba vajadzībām, gan savam priekam un ikdienai. 

Pasniedzēji: Vika Eksta, Sandijs Ruļuks
Nodarbības notiek 2 x nedēļā, ceturtdienās un piektdienās no 18.30 - 20.30

Pirmā nodarbība: 21. oktobris
Nodarbību skaits: 16
Dalības maksa: 320 EUR

Vairāk par kursu:

Mūsdienās fotogrāfija ir visapkārt – fotogrāfējam paši un ikdienā patērējam aizvien vairāk vizuāla satura. Kurss “Ievads fotogrāfijā” palīdzēs izprast un praktiski apgūt kameras iespējas, lai radītu tieši tādas fotogrāfijas, kādas vēlies. Pēc kursa beigšanas kļūs viegli saprotami un pielietojami tādi jēdzieni kā ekspozīcija, slēdža laiks, asuma dziļums un citi fotogrāfam būtiski rīki. Dalībnieki iemācīsies apzināti kontrolēt kameras iespējas, lai paplašinātu savas izteiksmes potenciālu. 
 
Pildot praktiskus un radošus uzdevumus, dalībnieki vienlaikus mācīsies nolasīt fotogrāfijās pielietoto vizuālo valodu, lai paustu sev svarīgas idejas un saskatītu tās citu darbos. Kurss piedāvās ievadu fotogrāfiskās domāšanas pamatprincipos un sniegs ieskatu svarīgu autoru daiļradē, sākot ar fotogrāfijas pirmsākumiem līdz mūsdienām.
 
Kursu veido astoņi tematiskie bloki, kas ietver kā teorētiskas lekcijas (Sandijs Ruļuks), tā praktiskas radošās nodarbības (Vika Eksta). Nodarbībās dalībnieki realizēs dažādus praktiskus darbus individuāli un grupās, pēc tam kopīgi ar pasniedzējiem tos apspriežot klātienē. Kursu noslēdzot, katrs dalībnieks izveido darbu sēriju, ko prezentē pasniedzējiem un kursabiedriem.
 

Programma:

1. Fotografēšanas tehnoloģijas - vēsture un mūsdienas. Kā tehnoloģijas ir mainījušas fotogrāfiju un skatījumu uz pasauli. Dažādas fotogrāfijas valodas un to pielietojums. 
2. Fotogrāfijas izcelsme, ekspozīcijas jēdziens. Gaismas ietekme uz attēlu. Radošais uzdevums.
3. Laiks fotogrāfijā. Kustīgi un statiski objekti. Kamera kā rīks, kas mēra telpu un laiku. Radošais uzdevums.
4. Asuma dziļums kā mākslinieciskās izteiksmes rīks. Skatpunkts un perspektīva fotogrāfijā. Priekšplāna un fona jēdziens. Radošais uzdevums.
5. Darbs ar datoru. Pēcapstrāde un darba organizēšana. Dažādu programmu piedāvātās iespējas. Attēlu atlase un sortēšana. Sagatavošana drukai, mājas lapai. Radošais uzdevums.
6. Fotogrāfijas valoda. Kā mēs skatāmies un analizējam fotogrāfiju. Dažādu fotogrāfijas izteiksmes līdzekļu mijiedarbība. Radošais uzdevums.
7. Fotogrāfijas sērijas veidošana. Kā piešķirt un atrast jēgu fotogrāfijā. 
8. Dalībnieku mini-sēriju analīze un skate.
 

Pasniedzēji:

Vika Eksta - ir māksliniece un pedagoģe. Ieguvusi bakalaura grādu kino teorijā Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta fotostudijā "2 Annas" un EFTI fotoskolā Madridē. Veido konceptuālās mākslas projektus, izmantojot fotogrāfiju, kustīgo attēlu, performanci un pievēršoties audiovizuālo arhīvu pētniecībai. Kopš 2014. gada piedalās izstādēs Latvijā un ārvalstīs. Eksta ir ADC Young Guns balvas, FK magazine portfolio balvas un Rīgas Fotogrāfijas Biennāles balvas jaunajiem Baltijas fotogrāfiem ieguvēja. Pēdējo divu gadu laikā Vikai notikušas divas personālizstādes – “Velnezers” ISSP galerijā un “P.” galerijā Alma, kā arī vairākas sadarbības izstādes. piemēram, "MELOS" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles "Arsenāls" Radošajā darbnīcā, "Eižena Berga dzeja un darbi" Kim? Laikmetīgās mākslas centrā u.c.
 
Sandijs Ruļuks - ir grafikas dizainers, fotogrāfs un pasniedzējs Latvijas Mākslas akadēmijā. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu (BA), papildus mācījies Londonā (Central Saint Martins), ISSP vasaras skolā. Ar personālizstādi Gaiss piedalījies Rīgas Fotomēnesī (2018). Ruļuka fotogrāfijās uzmanības centrā ir cilvēks un viņa ķermenis. Papildus saviem projektiem viņš strādā arī kā modes fotogrāfs.
 

Papildu informācija:

Lai piedalītos kursā, priekšzināšanas nav nepieciešamas. Vietu skaits kursā: līdz 15 cilvēkiem. Dalībai nepieciešama DSLR fotokamera (vai jebkāda cita kamera ar manuāliem iestatījumiem). Ja mācību procesa laikā jums nav iespēja sev nodrošināt kameru, ir iespēja Sony kameru aizņemties no mums. Kameru skaits ierobežots, pieteikties laicīgi.  Uzņemam dalībniekus no 16 gadu vecuma.


Nodarbības notiek Rīgas centrā - ISSP telpā Berga Bazarā.

NB! Mācību procesā piedalās personas ar spēkā esošu COVID - 19 sertifikātu: vakcinētas, pārslimojušas, testētas.

PIETEIKŠANĀS


Uzzini vairāk: skola@issp.lv, tel. 28390708


</>